Trwa ładowanie..

Mój Dramatyczny. Spotkania

Spotkanie z Barbarą Krafftówną. Projekt Mój Dramatyczny Spotkanie z Barbarą Krafftówną. Projekt Mój Dramatyczny

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy w ramach jubileuszowego cyklu „Mój Dramatyczny” zaprasza na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Chcemy wspominać ich dokonania, przywoływać również scenicznych partnerów i inne osoby, które zapisały się w dziejach Teatru Dramatycznego.

Jako pierwszą o rozmowę poprosiliśmy Barbarę Krafftównę – aktorkę, która zadebiutowała w Teatrze Dramatycznym w 1957 roku tytułową rolą w „Iwonie, księżniczce Burgunda” Gombrowicza w reżyserii Haliny Mikołajskiej. A potem stworzyła jeszcze kilka historycznych ról w głośnych przedstawieniach m.in. Wandy Laskowskiej, Ewy Bonackiej, Konrada Swinarskiego, Ludwika René. Trudno sobie wyobrazić niezwykle żywy okres przełomu lat 50. i 60. w Teatrze Dramatycznym bez sztuki aktorskiej Barbary Krafftówny. Ale warto też pamiętać, że aktorka dwukrotnie w swej karierze wracała do Teatru Dramatycznego, co na pewno świadczy, że to był czy jest „Jej teatr”.

Spotkanie z Magdaleną Zawadzką. Projekt Mój Dramatyczny Spotkanie z Magdaleną Zawadzką. Projekt Mój Dramatyczny

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Bohaterką spotkania jest Magdalena Zawadzka – aktorka związana z Teatrem Dramatycznym w latach 1966-1982. Zagrała w przedstawieniach, które w tym czasie wyznaczyły szczególną rangę sceny, m.in. w „Życie jest snem”, „Iwonie, księżniczce Burgunda”, „Kubusiu Fataliście”, „Królu Learze”, „Hamlecie”, „Skizie”. Miała okazję pracować z reżyserami zasłużonymi dla Teatru Dramatycznego: Ludwikiem René, Jerzym Jarockim, Witoldem Zatorskim. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek. Zdjęcia wykorzystane w nagraniu pochodzą z Archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego.

Spotkanie z Małgorzatą Niemirską. Projekt Mój Dramatyczny Spotkanie z Małgorzatą Niemirską. Projekt Mój Dramatyczny

Spotkanie z Małgorzatą Niemirską

MÓJ DRAMATYCZNY. SPOTKANIA

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Chcemy wspominać ich dokonania, przywoływać również scenicznych partnerów i inne osoby, które zapisały się w dziejach Teatru Dramatycznego.

28.12 godz. 19:00 spotkanie z Małgorzatą Niemirską
Emisja nagrania odbędzie się na kanale YouTube Teatru Dramatycznego >>


Małgorzata Niemirska - w zespole Teatru Dramatycznego jest aktorką, która ma najdłuższy staż na tej scenie. Zadebiutowała bowiem 50 lat temu. I jest jej wierna do dziś z kilkunastoletnią tylko przerwą. Była Celimeną w molierowskim „Mizantropie” i Elmirą w „Biedaczku vel Tartufie”, a także Ciotką z Titisee w „Wymazywaniu” Bernharda w inscenizacji Krystiana Lupy. W obecnym repertuarze Teatru Dramatycznego gra znakomite role w przedstawieniach m.in.: „Romantycy”, „Kobiety bez znaczenia”, „Pociągi pod specjalnym nadzorem”, „Miłość od ostatniego wejrzenia”.

Spotkanie z Jadwigą Jankowską-Cieślak. Projekt Mój Dramatyczny Spotkanie z Jadwigą Jankowską-Cieślak. Projekt Mój Dramatyczny

Najpierw była namiętnym widzem Teatru Dramatycznego. Następnie Gustaw Holoubek zaangażował ją do zespołu aktorskiego już jako absolwentkę warszawskiej PWST i od razu zadebiutowała tytułową rolą w "Elektrze" Giraudoux w reżyserii Kazimierza Dejmka. Zagrała wiele innych pamiętnych ról, m.in. Mańkę w "Ślubie" Gombrowicza, Medeę w tragedii Eurypidesa, Judytę w "Księdzu Marku" Słowackiego. Podziwiać ją można było w przedstawieniach Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Krzysztofa Warlikowskiego, Agnieszki Glińskiej. Z Teatru Dramatycznego odchodziła i wracała. O swojej pracy na tej scenie w cyklu Mój Dramatyczny opowie Jadwiga Jankowska-Cieślak. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek. W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną i Magdaleną Zawadzką i Małgorzatą Niemirską. Zdjęcia wykorzystane w nagraniu pochodzą z Archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego. //////////////////////////////////////////////////////////////////////////// Zdjęcie z miniatury pochodzi ze spektaklu „Elektra” w reż. Kazimierza Dejmka, z 1973 roku. Zdjęcie z archiwum Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz archiwum zdjęciowego Teatru Dramatycznego. Autor: M. Holzman.

Spotkanie z Maciejem Prusem. Projekt Mój Dramatyczny Spotkanie z Maciejem Prusem. Projekt Mój Dramatyczny

W tym roku obchodzi 60-lecie pracy w teatrze. Był aktorem Jerzego Grotowskiego i asystentem Konrada Swinarskiego. Już na początku kariery reżyserskiej zaliczony został do tzw. „młodych, zdolnych”. Pracował w najważniejszych teatrach w kraju, a w Teatrze Dramatycznym stworzył kilka głośnych przedstawień m.in.: "Noc listopadową" Wyspiańskiego, "Operetkę" Gombrowicza, "Nie-Boską komedię" Krasińskiego. Był również dyrektorem tej sceny w gorącym czasie początku lat 90. W cyklu Mój Dramatyczny zapraszamy na spotkanie z Maciejem Prusem. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek. Autorką ilustracji jest Joanna Zemanek.

Spotkanie z Mają Komorowską. Projekt Mój Dramatyczny Spotkanie z Mają Komorowską. Projekt Mój Dramatyczny

Od 25 lat podziwiamy jej rolę Winnie w „Szczęśliwych dniach” Becketta w reżyserii Antoniego Libery. Była pamiętną Marią w „Wymazywaniu” Bernharda w inscenizacji Krystiana Lupy. Zagrała również w innych spektaklach tego reżysera w Teatrze Dramatycznym: „Niedokończonym utworze na aktora” i „Na szczytach panuje cisza”. O tych doświadczeniach, a także o ludziach, z którymi pracowała, opowie Maja Komorowska w cyklu Mój Dramatyczny. Rozmowę prowadzi Wojciech Majcherek. Emisja spotkania odbędzie się 29 marca o godz. 19:00​ na naszym kanale na YouTube. W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną i Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak i Maciejem Prusem. Autorem zdjęcia jest Stefan Okołowicz. Projekt plakatu: Joanna Zemanek

Spotkanie z Piotrem Fronczewskim. Projekt Mój Dramatyczny Spotkanie z Piotrem Fronczewskim. Projekt Mój Dramatyczny

MÓJ DRAMATYCZNY. SPOTKANIA

Angaż do teatru otrzymał w pociągu. Zapomniał przyjść na swój pierwszy spektakl. U Jerzego Jarockiego był Henrykiem w „Ślubie” i Błaznem w „Królu Learze”, Hrabią Szarmem w „Operetce” w reż. Macieja Prusa. I Hamletem, z którego do dziś nie jest zadowolony. Wciąż pamięta o swoim Mistrzu, Gustawie Holoubku i o teatrze, w którym spędził 10 niezwykłych lat. W cyklu Mój Dramatyczny zapraszamy na spotkanie z Piotrem Fronczewskim.

Emisja spotkania odbędzie się na kanale YouTube Teatru Dramatycznego 26 IV 2021 o godz. 19.00.

Spotkanie z Adamem Ferencym. Projekt Mój Dramatyczny Spotkanie z Adamem Ferencym. Projekt Mój Dramatyczny

Zadebiutował w Teatrze Dramatycznym 45 lat temu, a filarem zespołu aktorskiego naszego teatru jest od blisko 30 lat. Zagrał świetne role w przedstawieniach m.in. Piotra Cieplaka, Krzysztofa Warlikowskiego, Krystiana Lupy, Antoniego Libery, Wawrzyńca Kostrzewskiego. "Dużo pamiętam" - powiada.

W cyklu Mój Dramatyczny zapraszamy na spotkanie z Adamem Ferencym. Emisja spotkania odbędzie się 31 maja o godz. 19:00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego.

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności.

Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną i Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem, Mają Komorowską i Piotrem Fronczewskim.

Zdjęcie pochodzi ze spektaklu "Wizyta starszej pani" w reż. W. Kostrzewskiego. Autorem zdjęcia jest Katarzyna Chmura.

Spotkanie z Danutą Stenką. Projekt Mój Dramatyczny Spotkanie z Danutą Stenką. Projekt Mój Dramatyczny

W Teatrze Dramatycznym pracowała przez 10 lat. Wciąż pamięta, że to był także jej dom. Zagrała tu pamiętne role m.in. w „Elektrze” i w „Poskromieniu złośnicy” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego oraz w „Kobiecie z morza” – przedstawieniu Roberta Wilsona. W cyklu „Mój Dramatyczny” zapraszamy na spotkanie z Danutą Stenką! Emisja spotkania odbędzie się 28 czerwca o godz. 19:00. W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na spotkania z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną i Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem, Mają Komorowską, Piotrem Fronczewskim i Adamem Ferencym. Zdjęcie pochodzi ze spektaklu "Kobieta z morza" w reż. Roberta Wilsona (2005). Autorem fotografii jest D. Senkowski.

Spotkanie z Haliną Łabonarską. Mój Dramatyczny Spotkanie z Haliną Łabonarską. Mój Dramatyczny

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Haliną Łabonarską – aktorką Teatru Dramatycznego, która w tym roku obchodzi 50-lecie pracy. Z Teatrem Dramatycznym związana była najpierw w latach 1980–1983 za dyrekcji Gustawa Holoubka, współpracując wtedy m.in. z Jerzym Jarockim, Markiem Walczewskim czy Andrzejem Łapickim. Do Teatru Dramatycznego wróciła w sezonie 1988/1989, a od 2014 roku jest ponownie w jego zespole. Obecnie w repertuarze zobaczyć ją można w Kobietach bez znaczenia Bennetta i najnowszej realizacji szekspirowskiego Króla Leara, gdzie wciela się w tytułową postać bezwzględnego króla Brytanii. Emisja spotkania odbędzie się 27 września o godz. 19:00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego. Prowadzenie: Wojciech Majcherek Zdjęcie autorstwa K. Bielińskiego pochodzi ze spektaklu "Król Lear" w reż. Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Spotkanie z Januszem R. Nowickim. Mój Dramatyczny Spotkanie z Januszem R. Nowickim. Mój Dramatyczny

W ramach cyklu „Mój Dramatyczny. Spotkania.” zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Januszem R. Nowickim – aktorem Teatru Dramatycznego, który w tym roku obchodzi 55-lecie pracy. Na scenie zadebiutował 55 lat temu. Pracował w krakowskich teatrach: Ludowym, Bagatela, Teatrze im. Słowackiego. Z Teatrem Współczesnym w Warszawie związany był blisko 18 lat. Występował w przedstawieniach m.in. Mikołaja Grabowskiego, Rudolfa Zioło, Macieja Englerta, Erwina Axera, Ondreja Spišáka. W Teatrze Dramatycznym stworzył doceniane role Marka Rothko w "Redzie" Logana i Browarnika w "Proteście" Havla. W cyklu Mój Dramatyczny o swojej drodze teatralnej opowie Janusz R. Nowicki. Emisja spotkania odbędzie się 25 października o godz. 19:00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego. „Mój Dramatyczny. Spotkania.” To cykl spotkań z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną, Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem, Mają Komorowską, Piotrem Fronczewskim, Adamem Ferencym, Danutą Stenką i Haliną Łabonarską. Prowadzenie: Wojciech Majcherek

Spotkanie z Wojciechem Duyraszem. Mój Dramatyczny Spotkanie z Wojciechem Duyraszem. Mój Dramatyczny

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Wojciechem Duryaszem, aktorem, który ponad 40 lat spędził w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy. Zadebiutował w 1963 roku w Śmierci porucznika Mrożka w reż. Aleksandra Bardiniego. Jego nazwisko pojawiało się na afiszach w każdym kolejnym sezonie, w rolach mniejszych i większych. Występował w wielu głośnych spektaklach naszego teatru reżyserowanych m.in. przez Ludwika René, Andrzeja Szczepkowskiego, Piotra Piaskowskiego, Helmuta Kajzara, Gustawa Holoubka, Zygmunta Hübnera, Jerzego Jarockiego, Kazimierza Dejmka, Macieja Prusa, Waldemara Matuszewskiego, Andrzeja Domalika. Pracę w Teatrze Dramatycznym zakończył w 2005 roku. Emisja spotkania odbędzie się 29 listopada o godz. 19:00 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego. „Mój Dramatyczny. Spotkania.” To cykl spotkań z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną, Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem, Mają Komorowską, Piotrem Fronczewskim, Adamem Ferencym, Danutą Stenką, Haliną Łabonarską i Januszem R. Nowickim. Prowadzenie: Wojciech Majcherek Projekt okładki: Joanna Zemanek. Zdjęcie pochodzi ze spektaklu "Noc cudów" (1968). Fot. F. Myszkowski.

Spotkanie z Karolem Strasburgerem. Mój Dramatyczny Spotkanie z Karolem Strasburgerem. Mój Dramatyczny

Zadebiutował w Teatrze Dramatycznym 50 lat temu. Grał w wielu przedstawieniach za dyrekcji Gustawa Holoubka, m.in. w „Kubusiu Fataliście” w reż. Witolda Zatorskiego, „Operetce” w reż. Macieja Prusa, „Zakładniku” w reż. Zygmunta Hübnera, „Przyjdzie na pewno” w reż. Jerzego Antczaka, „Dwóch głowach ptaka” w reż. Andrzeja Łapickiego. Choć od wielu lat współpracuje z telewizją, wciąż pamięta, że był aktorem w znakomitym zespole Teatru Dramatycznego. W cyklu Mój Dramatycznym zapraszamy na spotkanie z Karolem Strasburgerem, którego emisja odbędzie się 27 grudnia na kanale YouTube Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. „Mój Dramatyczny. Spotkania.” To cykl spotkań z aktorkami i aktorami, którzy będąc wybitnymi indywidualnościami, współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy. Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną, Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem, Mają Komorowską, Piotrem Fronczewskim, Adamem Ferencym, Danutą Stenką, Haliną Łabonarską, Januszem R. Nowickim i Wojciechem Duryaszem. Prowadzenie: Wojciech Majcherek

Spotkanie z Henrykiem Niebudkiem. Mój Dramatyczny Spotkanie z Henrykiem Niebudkiem. Mój Dramatyczny

Od 17 lat pracuje w Teatrze Dramatycznym. Wcześniej przez ponad 20 lat występował w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Grał w przedstawieniach Jerzego Jarockiego, Krystiana Lupy, Jerzego Grzegorzewskiego, Roberta Wilsona, Pawła Miśkiewicza. Możemy podziwiać go w najnowszej premierze "Rewizora" w reżyserii Jurija Murawickiego, gdzie jako Horodniczy pyta: "Z czego się śmiejecie?". W cyklu Mój Dramatycznym zapraszamy na spotkanie z Henrykiem Niebudkiem!

Spotkanie ze Sławomirem Grzymkowskim. Mój Dramatyczny Spotkanie ze Sławomirem Grzymkowskim. Mój Dramatyczny

W cyklu Mój Dramatyczny zapraszamy na spotkanie ze Sławomirem Grzymkowskim! Jest wierny Teatrowi Dramatycznemu od blisko 30 lat. Tu zadebiutował i grał w przedstawieniach m.in. Piotra Cieślaka, Piotra Cieplaka, Krzysztofa Warlikowskiego, Krystiana Lupy, Oskarasa Koršunovasa i Janusza Opryńskiego. Był królem Edypem w tragedii Sofoklesa, księciem w szekspirowskiej "Miarce za miarce", Stawroginem w "Biesach" Dostojewskiego. W najnowszej premierze - "Sztuce intonacji" Słobodzianka wcielił się znakomicie w postać Ludwika Flaszena, najbliższego współpracownika Jerzego Grotowskiego.

Spotkanie z Mariuszem Bonaszewskim. Mój Dramatyczny Spotkanie z Mariuszem Bonaszewskim. Mój Dramatyczny

W Teatrze Dramatycznym pracował blisko 10 lat. Zagrał tu m.in. Hamleta w tragedii Szekspira, Trieplewa w "Mewie" Czechowa, Orestesa w "Elektrze" Sofoklesa. Występował w przedstawieniach Macieja Prusa, Andrzeja Domalika, Piotra Cieślaka, Krzysztofa Warlikowskiego. "W Dramatycznym stałem się aktorem" - mówi. Kolejnym gościem cyklu "Mój Dramatyczny. Spotkania" będzie Mariusz Bonaszewski! Premiera nagrania spotkania odbędzie się na kanale YouTube Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy 28 marca o 19:00. Prowadzenie: Wojciech Majcherek

W każdy ostatni poniedziałek miesiąca zapraszamy na spotkania z artystkami i artystami, którzy w różnych czasach tworzyli historię Teatru Dramatycznego w Warszawie. Ich wspomnienia to niezwykłe opowieści o pamiętnych przedstawieniach, wielkich twórcach, zdarzeniach zza kulis. Dotychczas gościliśmy: Barbarę Krafftównę, Magdę Zawadzką, Małgorzatę Niemirską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Maję Komorowską, Danutę Stenkę, Halinę Łabonarską, Macieja Prusa, Piotra Fronczewskiego, Adama Ferencego, Janusza R. Nowickiego, Wojciecha Duryasza, Karola Strasburgera, Henryka Niebudka, Sławomira Grzymkowskiego. Wszystkie nagrania są dostępne na kanale Teatru Dramatycznego na YouTube.

Mój Dramatyczny. Spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską Mój Dramatyczny. Spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską

Aktorką Teatru Dramatycznego była w latach 1994-2005. Zadebiutowała rolą Aldonzy-Dulcynei w „Człowieku z La Manchy” w reżyserii Jerzego Gruzy. Zagrała także m.in. Biankę w „Poskromieniu złośnicy” i Candy w „Niezidentyfikowanych szczątkach ludzkich”. Pracowała z takimi reżyserami jak Piotr Cieślak, Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Agnieszka Glińska. Tu też spotkała swojego mistrza – Jerzego Jarockiego. Wspominając pracę w Teatrze Dramatycznym mówi: „Znalazłam w nim teatralną rodzinę”.

W cyklu Mój Dramatyczny zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Kożuchowską! Premiera nagrania spotkania odbędzie się na kanale YouTube Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy 25 kwietnia o 19:00. Prowadzenie: Wojciech Majcherek

W każdy ostatni poniedziałek miesiąca zapraszamy na spotkania z artystkami i artystami, którzy w różnych czasach tworzyli historię Teatru Dramatycznego w Warszawie. Ich wspomnienia to niezwykłe opowieści o pamiętnych przedstawieniach, wielkich twórcach, zdarzeniach zza kulis.

Dotychczas gościliśmy: Barbarę Krafftównę, Magdę Zawadzką, Małgorzatę Niemirską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Maję Komorowską, Danutę Stenkę, Halinę Łabonarską, Macieja Prusa, Piotra Fronczewskiego, Adama Ferencego, Janusza R. Nowickiego, Wojciecha Duryasza, Karola Strasburgera, Henryka Niebudka, Sławomira Grzymkowskiego, Mariusza Bonaszewskiego.

Wszystkie nagrania są dostępne na kanale Teatru Dramatycznego na YouTube. Projekt plakatu: Joanna Zemanek. Zdjęcie pochodzi ze spektaklu „Jak wam się podoba” Williama Shakespeare’a w reż. Piotra Cieślaka, 1996, Teatr Dramatyczny, fot. Stefan Okołowicz.

Spotkanie z Jarosławem Gajewskim. Mój Dramatyczny Spotkanie z Jarosławem Gajewskim. Mój Dramatyczny

Do Teatru Dramatycznego angażował go Zbigniew Zapasiewicz. Ten wybitny aktor jest jego mistrzem do dziś. Grał znaczące role w inscenizacjach Macieja Prusa. Był Marcelem w "Ach, Combray" - adaptacji powieści Prousta, wystawionej przez Waldemara Matuszewskiego. Ma w dorobku beckettowskie role w przedstawieniach Antoniego Libery. W Teatrze Dramatycznym pracował również z Krystianem Lupą i młodymi reżyserami. - Cieszyłem się różnorodnością doświadczeń - mówi Jarosław Gajewski, kolejny bohater cyklu Mój Dramatyczny.

Mój Dramatyczny. Spotkanie z Tadeuszem Słobodziankiem Mój Dramatyczny. Spotkanie z Tadeuszem Słobodziankiem

Najpierw był widzem Teatru Dramatycznego bacznie przyglądającym się legendarnej dyrekcji Gustawa Holoubka. Następnie recenzentem, który pod pseudonimem Koniecpolski zasłynął ostrością sądów. Gdy objawił się jako dramatopisarz, Teatr Dramatyczny wystawił prapremierę jego sztuki „Car Mikołaj” w reżyserii Macieja Prusa. Miał tu również epizod pracy kierownika literackiego za dyrekcji Piotra Cieślaka. Wtedy też wyreżyserował spektakl, w którym niezapomnianą rolę stworzyła Danuta Stenka. W 2012 roku został dyrektorem Teatru Dramatycznego i misja ta stała się największym jego doświadczeniem. Bohaterem ostatniego już spotkania z cyklu Mój Dramatyczny będzie Tadeusz Słobodzianek. Premiera nagrania spotkania odbędzie się na kanale YouTube Teatru Dramatycznego 25 lipca o 19:00.

W każdy ostatni poniedziałek miesiąca zapraszaliśmy na spotkania z artystkami i artystami, którzy w różnych czasach tworzyli historię Teatru Dramatycznego w Warszawie. Ich wspomnienia to niezwykłe opowieści o pamiętnych przedstawieniach, wielkich twórcach, zdarzeniach zza kulis. Dotychczas gościliśmy: Barbarę Krafftównę, Magdę Zawadzką, Małgorzatę Niemirską, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Maję Komorowską, Danutę Stenkę, Halinę Łabonarską, Macieja Prusa, Piotra Fronczewskiego, Adama Ferencego, Janusza R. Nowickiego, Wojciecha Duryasza, Karola Strasburgera, Henryka Niebudka, Sławomira Grzymkowskiego, Mariusza Bonaszewskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Jarosława Gajewskiego, Zdzisława Wardejna. Wszystkie rozmowy prowadził Wojciech Majcherek, nagrania są dostępne na kanale Teatru Dramatycznego na YouTube.