Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Anonim

Uciechy staropolskie lepsze i pożyteczniejsze aniżeli z Bacchusem i Wenerą



utwór
Uciechy staropolskie ( Anonim)
miejsce premiery
Teatr Polski, Warszawa
data premiery
3 grudnia 1981
reżyseria
Kazimierz Dejmek
opracowanie dramaturgiczne tekstu
Kazimierz Dejmek
projekt kostiumów
Andrzej Stopka
dekoracje
Jan Polewka
muzyka
Wacław z Szamotuł, Cyprian Bazylik, Mikołaj Gomółka i anonimy z XVI i XVII w.
opracowanie muzyczne
Jerzy Dobrzański
kierownictwo muzyczne
Jerzy Dobrzański
przygotowanie wokalne
Wit Zawirski
choreografia
Wanda Szczuka
asystent choreografa
Elżbieta Jasińska
Obsada
Część pierwsza
Pater, Magister et Filius
Pater
Andrzej Szczepkowski
Ludwik Benoit
Stanisław Zaczyk
Magister
Ryszard Dembiński
Filius
Damian Damięcki
Kupiec z Śmiercią
Kupiec
Ignacy Machowski
Śmierć
Ryszard Dembiński
Diabeł
Danuta Rastawicka
Sejm piekielny
Lucyper
Ludwik Benoit
Stanisław Zaczyk
Andrzej Szczepkowski
Rogalec
Ryszard Nawrocki
Przechera
Ignacy Machowski
Klekot
Bogdan Baer
Kita
Ryszard Dembiński
Niedolisek
Damian Damięcki
Krotofila szewska
Szewc
Bogdan Baer
Ryszard Dembiński
Szewcowa
Zofia Komorowska
Jandras
Ignacy Machowski
Kucharka
Kazimiera Utrata
Część druga
Cnotka i Dziadkowie
Cnotka
Damian Damięcki
Jan
Andrzej Bieniasz
Marek
Roch Siemianowski
Wojtal
Ryszard Nawrocki
Pan, Chłop, Dziewczyn dwie i Wdowiec
Chłopek
Bogdan Baer
Damian Damięcki
Pan
Ignacy Machowski
Kuba
Damian Damięcki
Bogdan Potocki
Grzela
Ryszard Nawrocki
Wdowiec
Ryszard Dembiński
Kaśka
Barbara Dobrzyńska
Baśka
Katarzyna Ejmont
Nędza z Bidą z Polski idą
Nędza
Andrzej Szczepkowski
Ludwik Benoit
Stanisław Zaczyk
Bida I
Łucja Żarnecka
Bida II
Joanna Sobieska
Kazimiera Utrata
Dziadek
Bogdan Baer
Ignacy Machowski
Kuflewski
Ryszard Dembiński
Darmostrawski
Damian Damięcki
Opojewski
Piotr Loretz
Ignacy Machowski
Sas
Ryszard Nawrocki
Krotofila piekarska
Majster Kminek
Ignacy Machowski
Mączka
Bogdan Baer
Andrzej Bieniasz
Pampuch
Ryszard Dembiński
Otrębek
Damian Damięcki
Kat
Ryszard Nawrocki
Śmierć
Ludwik Benoit
Stanisław Zaczyk
Andrzej Szczepkowski
Panny
Hanna Balińska
Zofia Bawankiewicz
Barbara Dobrzyńska
Katarzyna Ejmont
Elżbieta Jagielska
Ewa Jastrzębowska
Laura Łączówna
Danuta Rastawicka
Jolanta Russek
Katarzyna Skawina
Joanna Sobieska
Kazimiera Utrata
Marta Żak
Łucja Żarnecka
Młodzieńcy
Wojciech Alaborski
Andrzej Bieniasz
Andrzej Chichłowski
Mirosław Kulesza
Piotr Loretz
Krzysztof Machowski
Wojciech Maciuszonek
Ryszard Nadrowski
Jan Piechociński
Bogdan Potocki
Andrzej Precigs
Roch Siemianowski
Stefan Szmidt
Daniel Woźniak
Andrzej Żółkiewski

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji