Osoby

Trwa wczytywanie

Edyta Duda

Dramatopisarka, aktorka.

Ukończyła studia pedagogiczno-artystyczne (malarstwo) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, jest absolwentką Szkoły Dramatu przy Laboratorium Dramatu w Warszawie . Współpracowała z Radiem Bielsko; w latach 1993–2008 pracowała w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Zagrała m.in. w:  Różowym małżeństwie Davida Mameta, Śnie nocy letniej Williama Shakespeare’a, Testamencie Teodora Sixta Artura Pałygi, Czarownicach z Salem Arthura Millera,  Niebezpiecznych związkach Christophera Hamptona, Pieniądzach i przyjaciołach Davida Williamsona, Don Juanie Moliera, Trzech siostrach Antoniego Czechowa, Milczeniu Shelagh Stephenson, Czyż nie dobija się koni  Horace’a McCoy’a, Anhellim Juliusza Słowackiego, Mistrzu i Małgorzacie Michaiła Bułhakowa, Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Od 2010 roku pisze teksty kabaretowe dla Kabaretu Na Koniec Świata (Scena Przodownik). Od 2012 roku sprawuje opiekę dramaturgiczną nad Kabaretem. Jest autorką sztuki Casanova w Warszawie, interaktywnej sztuki Synteza sztuk czyli przychodzi baba do sąsiada oraz adaptacji Kamasutry, stworzonej na potrzeby przedstawienia w Teatrze na Woli w 2013 roku.

Jej autorski projekt Maraton Chopinowski Najdłuższe Urodziny otrzymał nagrodę – Najlepsza Warszawska Inicjatywa Pozarządowa 2010 (w kategorii  KULTURA oraz Grand Prix). Ma na swoim koncie liczne role filmowe i telewizyjne.

opr. Kamila Paprocka-Jasińska, 2016

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji