Artykuły

Białystok. Sztuka Teatru Kolegtyw na Węglowej

Sceniczna adaptacja fragmentów powieści Gustawa Flauberta to najnowsza propozycja dla spragnionych teatru nietypowego i osobliwego. Teatr Kolegtyw pracuje nad nowym spektaklem, który łączy w sobie elementy tańca, multimediów i klasycznego teatru. Premiera sztuki "Noc nadchodzi od wewnątrz" już w najbliższą niedzielę w byłych magazynach wojskowych.

Jest to powieść o różnych motywacjach, które na co dzień kierują człowiekiem - mówi Robert Drobniuch, reżyser spektaklu. - Zastanawiamy się nad tym, skąd biorą się ludzkie żądze, pragnienia i dlaczego czasem zasłaniają nam to, co w naszym życiu jest najważniejsze, czyli uczucie i spokój.

Spektakl Teatru Kolegtyw inspirowany jest fragmentami powieści Gustawa Flauberta "Kuszenie świętego Antoniego". Grupa artystów pracuje nad nim już od pięciu tygodni. Autorem scenografii jest Kamel Boukoffa, wizualizacje przygotował Krzysztof Kiziewicz, a muzykę Michał Górczyński.

- Węglowa miała ogromny wpływ na ostateczny kształt tej sztuki - mówi reżyser. - Ten spektakl mógł powstać tylko w tak charakterystycznej przestrzeni.

W przedstawieniu występuje troje aktorów: Dorota Baranowska, Izabela Wilczewska i Kamil Dobrowolski.

- Mój bohater to trudna i bardzo złożona osobowość - mówi Kamil Dobrowolski, który zagra Antoniego. - Cały czas nie jest dla mnie do końca jasna. Walczę z nią, żeby maksymalnie ją uwiarygodnić.

Izabela Wilczewska o swojej postaci mówi, że jest niezwykle smutna, samotna i poszukująca miłości. Czy ją znajdzie? - Tego widz dowie się podczas przedstawienia - mówi aktorka.

Spektakl będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę o godz. 20. Sztuka "Noc nadchodzi od wewnątrz" będzie wystawiana przez cztery dni do środy włącznie. Artyści zapraszają do magazynu nr 10. Wstęp jest bezpłatny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji