Artykuły

Poznań. Czwartki z Operą Kieszonkową

W lipcu, w kolejne czwartki (od 8.07.2010) o godz. 21.30 na Dziedzińcu Masztalarni prezentowane będą utwory, niewystawiane na dużej scenie operowej ze względu na swój kameralny charakter. Będą to rzadko prezentowane, niezwykle ciekawe utwory - prawdziwe odkrycia muzyczne.

Projekt powstał we współpracy Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu z Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Projekt "Opera kieszonkowa" jest częścią obchodów 100-lecia Teatru Wielkiego w Poznaniu.

* LA SERVA PADRONA (SŁUZACA PANIA)

Giovanni Battista Pergolesi

22 lipca godz. 21.30 Dziedziniec Masztalarni, bilety: 1 zł

"La Serva Padrona" to zabawna historia bogacza terroryzowanego

przez pokojówkę, który ma tego dosyć i postanawia się ożenić, mając nadzieję, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek. Sprytna służąca jednak sprawia, że jej pan żeni się w końcu właśnie z nią. Dla reżysera sztuki Natalii Babińskiej to

już druga realizacja tego dzieła. Kierownictwo muzyczne: Francesco Bottigliero; reżyseria: Natalia Babińska; scenografia: Diana Marszałek.

* SWIETY FRANCISZEK I WILK Z GUBBIO, CZYLI KOTLETY SW. FRANCISZKA

Stefan Themerson

29 lipca godz. 21.30 Dziedziniec Masztalarni, bilety: 1 zł

Dwuaktowa opera z 1954 roku nawiązuje do przypowieści o poskromieniu wilka przez św. Franciszka z Asyżu. U Stefana Themersona jest to opowieść o młodym buntowniku, który rzuca rodzinę, aby zbawić świat. Kiedy dowiaduje się o wilku mordującym owce, postanawia zaproponować mu stworzenie fabryki konserw, w której owce będą mordowane w sposób humanitarny. Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Słowiński; reżyseria: Piotr Bogusław Jędrzejczak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji