Artykuły

Płatonow

Dziś, na dużej scenie Teatru im. J. Słowackiego odbędzie się premiera "Płatonowa" - sztuki Antoniego Czechowa, w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Napisany przez dwudziestoletniego pisarza i odnaleziony wiele lat po jego śmierci dramat wymaga szczególnego opracowania. Za każdym razem "Płatonow" oglądany na scenie może być coraz to inną sztuką. W Czechowowskim bohaterze można odnaleźć wcielenie współczesnej osobowości, rozchwianej, pełnej sprzeczności, co, i dla twórców, i dla potencjanch widzów, jest zawsze fascynujące.

Wśród znawców tematu panuje powszechne przekonanie, że bez "Płatonowa" nie byłoby Czechowa - dramaturga Dotychczasowe realizacje, rozsławione nazwiskamy wielkich twórców teatru, jak min. Jean Vilar, Giorgio Strehler, Jerzy Jarocki dowodzą, że dramat ten wciąż prowokuje do nowych

W przedstawieniu występują: Dominika Bednarczyk, Dorota Godzić, Dorota Pomykała, Marta Waldera, Marian Dziędziel, Piotr Grabowski, Maciej Jackowski, Ryszard Jasiński, Grzegorz Łukawski, Jerzy Światłom Scenografię zaprojektował Maciej Preyer, muzykę skomponował Bolesław Rawski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji