Artykuły

Białystok. Odsłonią pomnik Gustawa Holoubka na Filmvisage

Projekcje filmów, spotkania z aktorami, a także koncerty i spektakle w ramach festiwalu Filmvisage. Przyjeżdżają znani aktorzy i dziennikarze. Już dziś - Maciej Orłoś.

- Głównym celem tego festiwalu jest zaprezentowanie wszystkim niewtajemniczonym sztuki filmowej od strony filmowców - mówi Krzysztof Fus, dyrektor artystyczny festiwalu. - Należy pamiętać o tym, że film to nie tylko aktorzy, ale także operatorzy kamer, scenarzyści czy osoby zajmujące się oświetleniem.

We czwartek (8 lipca) na placu przed Ratuszem rozpoczyna się druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Zawodów Filmowych, Teatralnych i Telewizyjnych Filmvisage. O godz. 19 zaproszeni goście odsłonią pomnik Gustawa Holoubka. Następnie zespół Małolepszy Band zagra piosenki filmowe. Pierwszego dnia swój benefis będzie miał Maciej Orłoś i Zbigniew Madej.

W piątek (9 lipca) w kawiarni Akcent znana aktorka Dorota Stalińska spotka się z białostoczanami. Wieczorem Olaf Lubaszenko i Edward Linde-Lubaszenko odbiorą Gustawy - specjalne nagrody dla twórców kina i teatru. Na Filmvisage nie zabraknie też teatru. O godz. 23 w Teatrze Dramatycznym Dorota Stalińska zagra w monodramie "Żmija" a po nim białostockiej publiczności zaprezentuje się Jacek Kawalec w sztuce "Ta cisza to ja". Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.

Sobota rozpocznie się projekcją filmu "Awantura o Basię". Po nim najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił przed prawdziwą kamerą. W godz. 14-16 Kazimierz Tarnas poprowadzi casting.

- Dzieci będą mogły zobaczyć jak wygląda takie przesłuchanie, być może znajdą się prawdziwe talenty aktorskie - mówi Krzysztof Fus.

Sobotni wieczór uświetni występ gwiazdy Kory Jackowskiej.

Ostatniego dnia festiwalu największe gwiazdy festiwalu w pijalni czekolady Wedel będą czytać dzieciom bajki. O godz. 17 na rynku będzie można obejrzeć film Janusza Zaorskiego "Piłkarski poker", a także wysłuchać piosenek Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu Miszy Hairulina.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji