Artykuły

Słupsk. Castingi do "Cabaretu" Marczewskiego

W słupskim Nowym Teatrze aktorzy z wielu miast Polski walczyli o rolę w sławnym musicalu "Cabaret". Jego premiera przewidziana jest na marzec przyszłego roku.

Nagrodzony ośmioma Oscarami "Cabaret" z 1972 roku z fenomenalnymi rolami Lizy Minelli i Michaela Yorka to wciąż jeden z najpopularniejszych musicali w historii filmu.

W marcu przyszłego roku na deski słupskiego Nowego Teatru przeniesie scenariusz Andrzej Maria Marczewski. W poniedziałek w Koszalinie, a we wtorek [29 czerwca] w Słupsku odbyły się castingi do ról w tym przedstawieniu. Łącznie zgłosiło się ponad 40 młodych aktorów z całego kraju.

- Chcemy to przedstawienie pokazać w wielu miastach kraju, dlatego szukamy osób, które oprócz grania na scenie potrafią też dobrze śpiewać i tańczyć. Niestety, okazało się, że wielu aktorów, nawet absolwentów najlepszych szkół z Warszawy, Krakowa czy Łodzi, tego nie potrafi. Moim zdaniem świadczy to o upadku tych szkół - mówi Andrzej Maria Marczewski, reżyser przedstawienia. - Na szczęście znaleźliśmy już dwie rewelacyjne dziewczyny do głównych ról. Trochę się jednak martwię, bo mało jest ciekawych panów. Ale mam nadzieję, że poradzimy sobie z tym problemem.

Nie wszyscy wiedzą, że film "Cabaret" powstał na podstawie broadwayowskiego musicalu. Słupskie przedstawienie będzie do niego nawiązywało, ale nie zabraknie również piosenek wykorzystanych tylko w filmie, jak choćby znakomitego songu "Money, Money". Słupski teatr, jako jedyny w Polsce, wykupił od właścicieli praw autorskich możliwość grania tego tytułu na scenach całej Polski.

- Nasz spektakl będzie opowieścią o miłości, o spowodowanych nią wyborach - mówi reżyser przedstawienia. - Te problemy są ciągle aktualne. Bo przecież wielu z nas dzisiaj też dokonuje uczuciowego bilansu zysków i strat. Czy miłość będzie stanowiła sens jego życia, czy też stanie się przeszkodą w karierze.

Spośród wszystkich, którzy zgłosili się na castingi, reżyser, a także choreograf Alexandr Azarkevitch i kierownik muzyczny Jarosław Barów, wybiorą dziesięć osób odtwarzających role fabularne i grupę taneczno-wokalną.

Szansę na rolę na m.in. Anna Rusiecka [na zdjęciu], pochodząca ze Słupska aktorka scen warszawskich. W Nowym Teatrze można ją było zobaczyć między innymi w zazdrości", "Amadeuszu" i "Witkacy: jest 20 do X-tej". - Oczywiście chciałabym dostać główną rolę i dążyć do ideału, jakim jest Liza Mirelli - mówiła po castingu aktorka. - Zaśpiewałam "Psotną Lolę" z repertuaru Marleny Dietrich, gdzie mogłam pokazać trochę sexapealu, który zwykle skrywam. Przez rok grałam już w "Metrze" u Janusza Józefowicza.

Próby do "Cabaretu" rozpoczną się w listopadzie. Premiera tego musicalu planowana jest na marzec przyszłego roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji