Artykuły

Warszawa. Jarosław Komorowski dziekanem Wydziału Wiedzy o Teatrze

Jarosław Komorowski został nowym dziekanem Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej. Swą funkcję będzie pełnił przez okres 2 lat.

Komorowski jest zastępcą redaktora naczelnego "Pamiętnika Teatralnego", pracownikiem Instytutu Sztuki PAN w Warszawie.

Absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (doktorat w 1983 r., habilitacja w Instytucie Sztuki PAN w 2003 r.), W latach 1978-1995 był pracownikiem Muzeum Teatralnego. Od 1987 roku jest wykładowcą Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego oraz redakcji miesięcznika "Spotkania z Zabytkami".

Zakres badań Komorowskiego obejmuje twórczość Williama Shakespeare'a i jej recepcję w kulturze polskiej, historię teatru na dawnych Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej (XVII-XX w.), a także kulturę i zabytki Kresów Wschodnich, zabytki i pamiątki historyczne Dolnego Śląska.

Wśród jego publikacji znajdują się m.in.: "Polskie życie teatralne na Podolu i Wołyniu do 1863 roku", "Makbet Williama Shakespeare'a", "Hamlet Williama Shakespeare'a", "Piramida zbrodni. "Makbet" w kulturze polskiej 1790-1989".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji