Artykuły

Gdańsk. Skromny XI Festiwal Dobrego Humoru

Tylko dwie imprezy otwarte dla publiczności - tak skromnie zapowiada się XI Festiwal Dobrego Humoru, który do tej pory cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta. Zabraknie ulubionych imprez, czyli przeglądów kabaretowych, konkursów młodych twórców kabaretowych czy Biesiad Dobrego Humoru.

- Musieliśmy ograniczyć program z powodów finansowych, ponieważ wycofało się wielu sponsorów - tłumaczy Jacek Borzych z Video Studio, producenta festiwalu. - Mimo wszystko postanowiliśmy zachować ciągłość festiwalu, dlatego odbędzie się on w tym roku, tylko w uboższej wersji. Będziemy dążyć do tego, aby za rok powrócić do większej liczby atrakcji otwartych dla publiczności.

W ramach XI Festiwalu Dobrego Humoru, przygotowano zaledwie cztery imprezy, z czego tylko dwie otwarte dla publiczności. Wszyscy zainteresowani mogą być świadkami Okrągłego Stołu Satyryków (25 czerwca godz. 15) w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Zaproszeni do niego satyrycy wytypują zwycięzców w dwunastu kategoriach, takich jak "Plama roku", "Cios roku" czy "Martyrologia roku". Oceniać będą znani prześmiewcy polskiej rzeczywistości, m.in. Henryk Sawka, Zbigniew Jujka i Zofia Czerwińska. Impreza odbędzie się w konwencji Bitwy pod Grunwaldem z okazji jej 600. rocznicy.

Gościem specjalnym będzie dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury, Larry Okey Ugwu, a całość poprowadzi Krzysztof Skiba. Wyniki plebiscytu będą swoistą zapowiedzią tego, co będzie "na tapecie" satyryków w najbliższym czasie. - Po tragedii smoleńskiej satyra musiała się zmienić. Okrągły Stół Satyryków pokaże nam, w jaką stronę teraz idziemy w satyrze - wyjaśnia Borzych.

Dla publiczności otwarty jest również finisaż wystawy rysunków Zbigniewa Jujki, który odbędzie się także 25 czerwca o godz. 16 w siedzibie NCK.

Tradycyjnie zaplanowano kultywowany od początku imprezy Rejs Dobrego Humoru, w którym wezmą udział zaproszeni na festiwal goście. Ta impreza jest jednak jak zwykle zamknięta dla szerokiej publiczności. Łowcy autografów mogą jednak wybrać się na Pobrzeże w Gdańsku, skąd około godz. 17 wesoła gromada uda się w krótką podróż po Motławie katamaranem "Rubin".

Również imprezą zamkniętą jest Klub Myśliwski, czyli występy zaproszonych gości oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom plebiscytu internetowego, w którym głosowano na swoich ulubieńców. W plebiscycie na "Gwiazdę Uśmiechu" najwięcej głosów uzyskał Mariusz Kałamaga. Kabaretowy Klub Dwójki został zwycięzcą Plebiscytu na "Ulubiony program rozrywkowy", zaś tytuł "Ulubionego serialu komediowego" otrzymał "Daleko od noszy", emitowany w Polsacie. Za "Najdowcipniejszy rysunek satyryczny" publiczność uznała dzieło autorstwa Sławomira Łuczyńskiego. Jak mówią organizatorzy, większość laureatów potwierdziła swój udział w uroczystości rozdania nagród.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji