Artykuły

Warszawa. Premiera po raz drugi

Jutro, 5 marca w Teatrze Narodowym odbędzie się premiera "Piaskownicy" Michała Walczaka w reż. Tadeusza Bradeckiego. Tekst stanowił wcześniej część przedstawienia Tadeusza Bradeckiego "Piaskownica w piaskownicy", które miało premierę w Teatrze Małym w grudniu 2003 r. Teraz można go obejrzeć w nowej wersji.

Michał Walczak, autor modny i wystawiany ("Podróż do wnętrza pokoju", "Kopalnia"), napisał "Piaskownicę" w 2001 r., gdy był na drugim roku reżyserii w warszawskiej Akademii Teatralnej. Sztuka podejmuje temat inicjacji, wkraczania w dorosłe życie oraz dojrzewania w nieprzyjaznym młodemu człowiekowi świecie.

Spotykający się w piaskownicy chłopiec i dziewczynka przenoszą podział terytorialny w sfery emocji i komunikacji. Znalezienie "miejsc wspólnych" wydaje się niemożliwe, także w dorosłym życiu. Autor na I Ogólnopolskim Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży "Konteksty" w Poznaniu otrzymał nagrodę w kategorii najciekawszej sztuki dla dzieci i młodzieży. Tekst stanowił wcześniej część przedstawienia Tadeusza Bradeckiego "Piaskownica w piaskownicy", które miało premierę w Teatrze Małym w grudniu 2003 r. Teraz można go obejrzeć w nowej wersji. Reżyseria Tadeusz Bradecki, scenografia Jagna Janicka, muzyka Jan Kanty Pawluśkiewicz. Występują: Kamilla Baar (gościnnie) i Wojciech Solarz.

Teatr Narodowy (Scena Studio), pl. Teatralny 3, tel. 692 07 70, premiera 5.03.

Na zdjęciu: Kamilla Baar.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji