Artykuły

Teatr w stylu hiszpańskim

20 stycznia o godz. 17.00 rozpocznie się "Wieczór z Teatrem" - nowy cykl przygotowany przez Teatr Polski i "Express Poznański", a sponsorowany przez Bank Gdański SA. W czasie pierwszego Wieczoru w Teatrze Polskim będzie można zobaczyć spektakl "Don Kichote" Miguela de Cervantesa w adaptacji i reżyserii Jacka Bunscha.

Jacek Bunsch jest reżyserem doskonale znanym w Poznaniu. Rozpoczął współpracę z Teatrem Polskim w 1990 roku. Do tej pory zrealizował: "J.M.K. Wścieklicę" (1990) i "Szewców" (1991) Witkacego oraz sztukę E. Ionesco "Król umiera" (1991). W roku 1994 wystawił "Dekameron" wg. Boccaccia, który do dzisiaj zagrano ponad 60 razy "Don Kichote" to jego najnowsza produkcja, a do jej współtworzenia zaprosił m.in. Jadwigę Mydlarską-Kowal (scenografia), a także aktorów: Janusza Stolarskiego (Don Kichot) i Waldemara Obłozę (Sanczo Pansa).

W czasie "Wieczoru w Teatrze" będzie można nie tylko zobaczyć przedstawienie, które w ubiegłym roku najbardziej podobało się publiczności i recenzentom, ale także posłuchać muzyki hiszpańskiej, wypić kawę i lampkę szampana w towarzystwie dyrekcji teatru i aktorów. Nie zabraknie także i innych atrakcji.

Dla naszych Czytelników już teraz mamy niespodziankę: zamieszczamy kupon, który upoważnia do zakupienia dwóch biletów po ulgowej cenie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji