Artykuły

Wsola. "Msza wędrującego" w Muzeum Witolda Gombrowicza

Legendarny monodram-recital Anny Chodakowskiej "Msza wędrującego" według tekstów Edwarda Stachury będzie można obejrzeć 20 czerwca 2010 r. w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18.00.

"Mszę wędrującego" Anna Chodakowska w latach 80. i 90. ubiegłego wieku zagrała ponad 3000 razy. Niedawno postanowiła "Mszę" wznowić i jak się okazało, była to decyzja słuszna: kolejne już pokolenie odkrywa dla siebie Stachurę dzięki Annie Chodakowskiej. Spektakl we Wsoli może być więc okazją dla literackiego odkrycia albo też powrotem do przeżyć estetycznych sprzed lat.

Muzykę skomponował Roman Ziemlański. Scenariusz i reżyseria - Krzysztof Bukowski.

Premiera spektaklu miała miejsce w 1982 r. w teatrze Stara Prochownia.

Wszystkich zainteresowanych do Wsoli dowiezie bezpłatny autobus firmy ITS A. Michalczewski, który odjedzie sprzed Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego o godzinie 17.15. Powrót do Radomia tym samym autobusem, po koncercie, około godziny 19.40.

Wstęp wolny!!!

***

Anna Chodakowska (ur. 20 lipca 1948 r. w Warszawie) - polska aktorka teatralna i filmowa, występuje na deskach Teatru Narodowego i Teatru Studio. Ukończyła studia na warszawskiej PWST w 1973 r. Karierę aktorską rozpoczęła w tym samym roku występując w Teatrze Narodowym, w roli "Antygony" w spektaklu Adama Hanuszkiewicza. Była wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia artystyczne, również za spektakl "Msza wędrującego" (nagroda im. Lidii Zamkow i Leszka Herdegena na VII Wrocławskich Spotkaniach Teatralnych Jednego Aktora, 1984).

Jako aktorka filmowa zagrała między innymi w filmach: "Bestia", "Justyna", "Krzyk", "Widziadło", "Dziewczęta z Nowolipek", "Medium", "Zabij mnie glino", "Co lubią tygrysy".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji