Artykuły

Sopot. Baka i Ronczewski w maratonie czytania

Po pierwsze - zachęcać innych do sięgania po książki, po drugie - rozpowszechniać problematykę dzieci, które żyją dzięki pompom medycznym. To główne cele drugiej edycji Wielkiego Maratonu Czytania, który już dzisiaj rozpocznie się w sopockiej kawiarnio-księgarni Bookarnia (ul. Haffnera 7/9).

O godz. 18.00 pierwsza osoba przez pół godziny będzie czytała fragment swojej ulubionej książki, potem rozpocznie następna, później kolejna. I tak bez przerwy przez 24 godziny. Maraton zakończy się o godz. 18.00 w sobotę.

W Bookarni pojawi się m.in. Mirosław Baka, a także Ryszard Ronczewski, Iwona Guzowska i wielu innych. - W tym roku nie czytamy jednej książki, tak jak było to w ubiegłym roku, ale każdy przynosi swoją ulubioną - zaznacza Beata Stawicka z fundacji "Żyć z pompą". - Tematyka lektur dowolna. Mirosław Baka przeczyta na przykład fragment "Dzieci z Bullerbyn", a Ryszard Ronczewski "Piotrusia Pana".

Dzięki uczestnikom maratonu w zeszłym roku sporo osób dowiedziało się o problemie dzieci, które na co dzień muszą korzystać m.in. z pomp dojelitowych bądź pozajelitowych. - Udało nam się też zebrać ponad tysiąc zł. Znalazł się też sponsor, który chce wspierać naszą fundację. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie - przyznaje Beata Stawicka.

Jeśli ktoś chce wziąć udział w maratonie, może się jeszcze zapisać. Udział jest bezpłatny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji