Artykuły

Elbląg. Aktorzy Teatru Sewruka nagrodzeni na Ukrainie

Z nagrodą dla najlepszego zespołu powrócili aktorzy elbląskiego Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu z XII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Melpomena Tawrii", jaki odbył się w Chersoniu na Ukrainie.

Impreza ta jest jednym z ważniejszych międzynarodowych przedsięwzięć teatralnych - świetnie organizowanym i realizowanym z rozmachem wydarzeniem kulturalnym. Do udziału w tegorocznym festiwalu zaproszono 19 przedstawień z Białorusi, Mołdawii, Polski, Rosji, Rumunii, Ukrainy i Węgier.

Aktorzy elbląskiego teatru pokazali tam "Cafe Sax" (na zdjęciu) - spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej w reż. Cezarego Domagały. Była to już kolejna, trzecia prezentacja tego widowiska na Ukrainie, wcześniej elblążanie gościli w Tarnopolu oraz w Kijowie. Tym razem artyści z Elbląga otrzymali nagrodę dla "najlepszego zespołu". - Były owacje na stojąco, nieustające bisy, aplauz publiczności... - informuje Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. - Aktorzy rozpoznawani byli przez widzów na ulicach miasta, podchodzono do nich, gratulowano występu, dziękowano za przedstawienie. Organizowanie częstszych kontaktów i szukanie form dla ich realizacji - takie zadanie postawili przed sobą menadżerowie i dyrektorzy obu teatrów, w Elblągu oraz w Chersoniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji