Artykuły

Kraków. "Księga lasu" dla najmłodszych widzów Opery Krakowskiej

Widowisko muzyczno-teatralne "Księga lasu" w reż. Wojciecha Graniczewskiego, z muzyką Jana Hnatowicza, przygotowała Opera Krakowska dla najmłodszej publiczności. Zaplanowana na czwartek premiera rozpocznie w operze obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Scenariusz "Księgi lasu" powstał w połowie lat 80. na zamówienie telewizyjnego Teatru Młodego Widza. Spektakl nosił tytuł "Jak echo wróciło do lasu". Autorem ilustracji muzycznej do tego przedstawienia był kompozytor Jan Hnatowicz, znany szerszej publiczności m.in. z piosenek zespołu Pod Budą. Dziesięć lat później na kanwie spektaklu powstał pełnometrażowy film animowany pod tym samym tytułem.

- Kiedy Opera Krakowska zaczęła z sukcesem rozwijać nurt przedstawień dla dzieci, pomyślałem, że to jest moment, żeby poprosić Jana Hnatowicza, by warstwę muzyczną z ilustracyjnej przekształcić w typową dla widowiska muzyczno-teatralnego. To oznacza, że w głównych miejscach tego przedstawienia muzyka odgrywa ważną rolę, jest rozpisana na orkiestrę kameralną - wyjaśnił na wtorkowej konferencji prasowej twórca spektaklu Wojciech Graniczewski.

Według autorów, przesłaniem widowiska jest poszukiwanie wartości, które nadają życiu sens i harmonię.

Spektakl "Księgi lasu" grany będzie od czwartku do niedzieli. We wtorek - w Dniu Dziecka - oraz w środę Opera Krakowska przypomni najmłodszym spektakl "Pan Marimba" Marty Ptaszyńskiej do libretta Agnieszki Osieckiej. "Księga lasu" wróci na scenę opery w połowie czerwca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji