Artykuły

Kraków. Ekologiczna baśń muzyczna w Operze

W czwartek o godz. 18 Opera Krakowska zaprasza na premierę widowiska dla dzieci "Księga lasu".

"W uschniętym lesie panuje martwa cisza. Na polanę przybywa Drwal Maciej, aby ściąć rosnący tam tysiącletni dąb. Nim to się jednak stanie, Maciej odkrywa, że powodem braku sił życiowych lasu jest choroba Echa, które tak długo powtarzało wrzaski ludzi, aż ochrypło i w końcu straciło głos. Wtedy las opuściły zwierzęta i ptaki, a drzewa zaczęły więdnąć i usychać.

Maciej postanawia uratować las i wyrusza na poszukiwanie lekarstwa dla chorego Echa. Podczas przygód z udziałem ostatnich mieszkańców lasu (Motyla, Pająka, Pszczół i Zaskrońca) dzielny Drwal odnajduje trzy zaczarowane kwiaty i poznaje zaklęte w nich czarodziejskie słowa - klucze do szczęśliwego życia. Kiedy w końcu Drwal Maciej wykrzykuje te słowa wraz publicznością, Echo odzyskuje głos, a las wraca do życia i na nowo rozkwita" - piszą twórcy.

Scenariusz i reżyseria: Wojciech Graniczewski, muzyka: Jan Hnatowicz, kierownictwo muzyczne: Paweł Szczepański, scenografia: Katarzyna Zbłowska, materiały filmowe: Konstanty Kulik, choreografia: Kinga Batko-Kużdżał.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji