Artykuły

Echa "Wozu Melpomeny"

"Niespodzianka" przyjmowana entuzjastycznie na prowincji

Dzielny zespół, Teatru Ziemi Pomorskiej w swojej wędrówce po miastach Pomorza dobiega mety. Wielki entuzjazm i wysiłek wynagradza serdeczne przyjęcie i wdzięczność społeczeństwa za kulturalny wieczór, który daje możność zapoznania się z naszym największym wsp6łczesnym dramatopisarzem. Świetnie zgrany zespół mógłby się pokazać z powodzeniem na najlepszych scenach.

Dowodem tegoż zainteresowania, niech będzie również duża ilość listów ciągle napływających do naszej redakcii. Z wielu cytujemy poniżej jeden z najciekawszych:

Jako czytelniczka ,,Dnia Pomorza" śpięszę wyrazić Panom uznanie za wspaniały pomysł wyjazdu z Teatrem Ziemi Pomorskiej w szeroki świat! Wogóle, konstatuję, że reportaż ten należy do jednego z najciekawszych. Czekam na ciąg dalszy zawsze z niecierpliwością i skrupulatnie składam wycinki, jako miłą pamiątkę.

Sprawy Teatru, zajmują przecież ogół bardzo, a szczegóły wyjazdów jego na prowincję były dotychczas zupełnie prawie nie znane.

Coprawda, teraz dopiero ocenić mogę poświęcenie Drogich naszych artystów, którzy dla Sztuki tyle ponoszą trudów, niewygód i przykrości rozmaitej natury.

I poznaje się przy tym serca ludzi, na rozmaitych etapach krzemienistych dróg.

To jakby mimowolna spowiedź publiczna rozmaitych miast i miasteczek. Dla tych, które okazują życzliwość i zrozumienie dla Teatru - jest ten reportaż nagrodą; inne wstydzić się muszą, ale to napewno wyjdzie im na zdrowie i chyba teraz poprawią się stosunki, bo każde z tych ostatnich, rade będzie uzyskać rehabilitację w oczach całego społeczeństwa.

Z pobudek też humanitarnych i... egoistycznych chciałabym, by było tych reportaży przynajmniej drugi raz tyle.

W przedostatnim numerze bardzo miłe i humoru pełne są listy Pp. artystów. - Współczuję więc wszystkim a szczególnie p. Dąbrowskiemu, z racji kulinarnego niepowodzenia! Wiadomo - początek zawsze trudny - ale następny kotlet smakować będzie napewno!

Przy okazji załączam dla całego zespołu jaknajwięcej serdecznych życzeń: powodzenia, słonecznych dni i przepełnionych sal.

Z wyrazami szacunku

Zofia Słańkowska.

NOWY WYJAZD

Druga część zespołu wyjeżdża na czele i Jadwigą Zaklicką do Włocławka i Grudziądza z niezwykle artystycznym przedstawieniem "Szklanka wody" Scribe'a. Po powrocie teatr wystawia "Mysz kościelną".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji