Artykuły

Sopot. "Hommage pour Chopin" - premiera w Teatrze Tańca

W sobotę i niedzielę (8 i 9 maja) o godz. 19 w sopockim Teatrze na Plaży odbędzie się premiera spektaklu "Transkrypcje. Hommage pour Chopin".

- Kilka razy zmienialiśmy już nazwę naszego teatru - zawsze w ważnym dla nas momencie. Jest to związane z naszym rozwojem. Mieszkamy w Sopocie, tu skończyliśmy szkoły, tutaj mamy salę, w której ćwiczymy. Jesteśmy sopocianami. Przyszedł taki czas, że, również z medialnego i materialnego punktu widzenia, postanowiliśmy zmienić nazwę na Sopocki Teatr Tańca. - mówi Joanna Czajkowska, założycielka, wspólnie z Jackiem Krawczykiem, Teatru znanego dotąd jako Okazjonalny. - Poza tym, gdzie byśmy nie pojechali, i tak mówili o nas zawsze: "Sopot przyjechał". - dodaje.

W sobotę i niedzielę o godz. 19 w sopockim Teatrze na Plaży odbędzie się premiera najnowszego spektaklu tej grupy stworzonego pod nowym szyldem, zatytułowanego "Transkrypcje. Hommage pour Chopin". - To spektakl nowoczesny, syntetyczny i jednocześnie czysty w formie. Oprócz tańca ogromną rolę odgrywają w nim autorska, inspirowana dziełami Chopina muzyka oraz nowość, jaką stanowią w tańcu współczesnym interaktywne wizualizacje. - wyjaśnia Czajkowska. Autorami scenariusza, choreografii oraz tancerzami są w "Transkrypcjach", oczywiście, Jacek Krawczyk i Joanna Czajkowska. Muzykę na motywach kompozycji Chopina napisali Karolina Rec (wiolonczela) i Rafał Dętkoś (instrumenty elektroniczne). Wizualizacje stworzył Łukasz Boros. Kostiumy: Iwona Kryszak. Inspiracją warstwy choreograficznej spektaklu stało się zdanie autorstwa Fryderyka Chopina z listu do przyjaciela, Tytusa Woyciechowskiego: "Żyjesz, czujesz, jesteś żyty, jesteś czuty przez innych, więc jesteś nieszczęśliwo - szczęśliwy". Jak mówi sam tytuł - będzie to Chopin "przepisany" na język ciała, muzyki i wizualizacji.

Sopocka Scena Off de BICZ, Teatr Na Plaży, Aleja Mamuszki 2, Sopot Bilety: 30 / 20 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji