Artykuły

Teatr wypełniły tłumy naszych czytelników

"Nieboska komedia" na popularnym przedstawieniu "Słowa Pomorskiego"

Na wczorajszy wieczór administracja naszego pisma zakupiła w Teatrze Ziemi Pomorskiej przedstawienie dla naszych czytelników.

Wystawiono potężny dramat społeczny Zygmunta Krasińskiego p. t: "Nieboska komedia".

Na długo już przed godziną 20-ą widownia teatru zapełniła się widzami. Przed kasą długi ogonek kupujących czekał na swą kolej. Niebawem zabrakło miejsc, trzeba było dostawiać krzesła.

Na przedstawieniu naszym nie zabrakło przedstawicieli żadnego stanu: obok inteligenta zajmował miejsce prosty pracownik fizyczny, obok akademika uczeń rzemieślniczy.

Przede wszystkim musimy jednak stwierdzić z wielkim zadowoleniem, że na widowni zebrały się najszersze rzesze tego społeczeństwa, które przybycie do teatru traktują jako rzecz odświętną.

Krótko po godzinie 20-ej ukazał się przed kurtyną redaktor Stanisław Dolacki, który wygłosił krótką prelekcję o "Nieboskiej", wskazując na jej aktualność w czasach dzisiejszych.

Doskonale odegrany przez zespół teatru dramat wywarł na widzach głębokie wrażenie.

Czytelnicy i Sympatycy nasi przeżyli wieczór w atmosferze niecodziennej. Dziękujemy Im za zaufanie, jakim darzą nasze przedstawienia popularne, które uzyskujemy dzięki życzliwemu ustosunkowaniu się dyrekcji teatru dla naszego celu - dania jak najszerszym masom godziwej i przystępnej dla każdego rozrywki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji