Artykuły

Nowy sezon w Teatrze Ziemi Pomorskiej

Bieżący sezon Teatr Ziemi Pomorskiej rozpoczął wystawieniem "Nieboskiej Komedii" Krasińskiego.

Dzięki wielkiemu pietyzmowi z jakim wystawiono "Nieboską Komedię", widowisko osiągnęło nieprzeciętny poziom artystyczny, godny nie tylko sceny prowincjonalnej - lecz i stolicy.

Wobec tego możemy wnioskować, że poziom, z jakim zainaugurowano nowy rok teatralny nie obniży się w dalszym ciągu całorocznej pracy teatralnej sceny toruńskiej. Prawo do takiego przypuszczenia dają nam dwa ubiegłe sezony pod dyrekcją p. W. Brackiego, które już omówiliśmy przed kilku miesiącami na łamach "Gazety Polskiej w artykule p. t. "Dwa teatry na Pomorzu".

W sezonie bieżącym zespól artystyczny Teatru Ziemi Pomorskiej prawie się nie zmienił. Pozostali więc oboje dyrektorostwo Braccy; pozostał dekorator inż. Małkowski; pozostali reżyserzy: Piekarski, Małkowska i Cybulski, a z artystów: Dorée, Łukowska, Zbierzowska, Mierzejewski, Surzyński, Ilcewicz, Sroczyński. Przybyli natomiast: Ippoldtówna, Dudarew, Dąbrowski i Skwierczyński oraz na występy sporadyczne: Mazarekówna, Kopczyńska i Zarembińska.

Poza tym zapowiedzieli swe gościnne występy, tak serdecznie przyjmowani przez publiczność pomorską w sezonie ubiegłym - Juliusz Osterwa i Kazimierz Junosza-Stępowski oraz Stanisława Wysocka.

Kult dla sztuki, entuzjazm, ambicja i pracowitość - oto elementy, które przyświecają od dwóch lat Teatrowi Ziemi Pomorskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji