Artykuły

Wrocław. "Orkiestra Titanic" schodzi z afisza

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza 7, 8, 10 i 11 maja na ostatnie spektakle "Orkiestry Titanic" w reż. Krystyny Meissner. Premiera odbyła się 24 lutego 2007 roku.

Scenograf spektaklu, Andrzej Witkowski, wybudował na scenie peron kolejowy, gdzie czwórka włóczęgów bezskutecznie oczekuje pociągu, który zabierze ich do lepszego, wymarzonego życia. Pewnego dnia z pociągu wypada wielka skrzynia, a z niej wyłania się tajemnicza postać. Od tej chwili nic nie jest już takie, jak przedtem.

Ten spektakl to prawdziwa uczta dla widzów, którzy cenią w teatrze i głębię, i lekkość; i refleksję i dobrą zabawę. Śmieszni, mali ludzie Bojczewa są pełnymi głębokich uczuć marzycielami, którzy poszukują siebie samych i próbują odnaleźć swoje związki ze światem. Ich błyskotliwe dialogi o tym, czym jest prawda, gdzie leży granica między rzeczywistością a fikcją, to świetny materiał dla aktorów. Reżyser, Krystyna Meissner, zadbała o to, by postaci, choć groteskowe, pozostawały zarazem ludźmi z krwi i kości. Pięć kreacji aktorskich stworzyli w Orkiestrze "Titanic" Bogusław Kierc, Maciej Tomaszewski, Maria Czykwin, Piotr Łukaszczyk i Przemysław Bluszcz.

Christo Bojczew - z wykształcenia inżynier, jest jednym z najciekawszych dramaturgów bułgarskich. Sztuki teatralne pisze od ćwierć wieku. Zadebiutował w 1984 roku tekstem pt. "To". Od 1990 występował jako satyryk w popularnym programie telewizyjnym, w 1996 roku ubiegał się o fotel Prezydenta Bułgarii i zdobył poparcie 2% wyborców. Za dramat "Pułkownik Ptak" otrzymał w 1997 roku z rąk Harolda Pintera Międzynarodową Nagrodę Dramatopisarską British Council. Jest autorem ponad 10 sztuk wystawianych na całym świecie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji