Artykuły

Gdynia. 20. urodziny Teatru Muzycznego Junior

3 maja o godz. 17, z okazji 20 urodzin Teatru Muzycznego Junior, odbędzie się "Musicalowy koncert marzeń" - "I Want It All".

Podczas koncertu usłyszymy przeboje z najnowszych światowych musicali, w tym z jednego, którego premiera odbyła się w Londynie w marcu tego roku! W oryginalnej wersji językowej zabrzmią piosenki, m.in. z "HAIRSPRAY", "SISTER ACT", "ASPECTS OF LOVE", "THE WICKED", "LION KING", "BLOOD BROTHERS", "AVENUE Q" oraz "WE WILL ROCK YOU".

Na gdyńskiej scenie pojawi się blisko 80 wykonawców! Będą wśród nich zarówno młodzi ludzie, którzy regularnie biorą udział w warsztatach Teatru Muzycznego Junior, jak i osoby, które dołączyły do zespołu wyłącznie dla zrealizowania tego projektu: młodzież wybrana przed kilkoma miesiącami w castingu, a także wychowankowie Juniora i wspaniali goście.

"Wszystkich łączy miłość do musicalu, radość ze śpiewania i marzenie, by brać udział w światowych wydarzeniach musicalowych. Droga do tego właśnie się otwiera, marzenie zaczyna się spełniać..." - mówi Małgorzata Ryś, twórczyni Teatru Junior, a zarazem reżyser urodzinowego koncertu.

"Ten zespół to wyjątkowi, uzdolnieni ludzie. Świetne głosy! Takiego koncertu nie tylko w Gdyni, ale w całej Polsce jeszcze nie było!" - dodaje Adam Kaufhold, pomysłodawca oraz kierownik muzyczny całego przedsięwzięcia.

Teatr Muzyczny Junior rozpoczął działalność w 1990 roku, za dyrekcji Jerzego Gruzy. Założycielką i kierownikiem edukacyjnym jest Małgorzata Ryś, która od lat zaprasza do współpracy ludzi o otwartych sercach i umysłach. Zaczęło się od musicalu "Brat Jacques", z udziałem ponad setki młodych osób ze szkół licealnych (głównie gdyńskie III LO), w reżyserii Caroline Gawn z Londynu. Potem powstało kilka polskich spektakli musicalowych: "Spotkanie z Małym Księciem" w reżyserii Nicka Stimsona z Plymouth, "Ostatni odjazd" w reżyserii Andrzeja Pieczyńskiego oraz "Koty i cała reszta", "Arbuzowy smok", "O królu Niechcieju wcale nie bajka", "Kto się nie boi" czy "Szach i Papuga" w reżyserii Małgorzaty Ryś. Powstało też kilka koncertów, m.in. "Młodsi Panowie dwaj", "Świat według Osieckiej" czy "Gwiazdka w Muzycznym", oraz spektakle teatru ruchu i mniejsze formy dramatyczne.

W tym sezonie podczas Zimowego Festiwalu Juniora można było zobaczyć: "Koncert na cztery łapy"(przygot. Donata Zuliani), "Gniew"(przygot. Justyna Herbasz), "Kilka scenek na ważny temat"(reż. Krzysztof Baliński) , "Kubuś P."( reż. Tomasz Czarnecki), "A mnie jest szkoda lata" (przygot. Renia Gosławska, Artur Guza) oraz spektakl muzyczny "Pułapka", w którym gościnnie wystąpił zespół Lont (reż. Marek Richter).

Z racji tego, że Junior narodził się i działa w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jego głównym polem edukacji artystycznej jest musical, w ramach którego przede wszystkim, ale nie tylko, realizujemy nasze niezmienne credo: "Poznaj siebie, sobą, bądź sobą, powiedz coś od siebie!".

Więcej informacji:

Kierownik edukacyjny Teatru Muzycznego Junior

Małgorzata Ryś tel. 501 356 538

www.teatrjunior.pl

edukacja@muzyczny.org

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji