Artykuły

Warszawa. Wieczór autorski Grzegorza Walczaka

Dziś, 22 lutego w Traffic Clubie odbędzie się wieczór autorski Grzegorza Walczaka, tekściarza, członka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ITI w Sekcji Dramatopisarzy.

Autorskiego Pegaza dosiada Wojciech Siemion, śpiewa Michał Karpacki i "Prowokacja".

Grzegorz Walczak jest też autorem wielu znanych piosenek. W 1969r. zdobył na Festiwalu w Kołobrzegu "Złoty Pierścień", nagrodę Publiczności i Ministerstwa Obrony Narodowej za tekst do piosenki "Wrzosy". Jego piosenki wykonywane były na festiwalach w Sopocie i Opolu oraz nagrywane na wielu płytach PN i kasetach "Vifonu".

Autor przez kilkanaście lat współpracował z III Programem PR. Zajmuje się też przekładami poezji serbskiej i chorwackiej. Do czasów wojny w Jugosławii publikował swoje utwory w czasopismach i wydawnictwach Jugosławii.

Grzegorz Walczak jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i członkiem Międzynarodowego Instytutu Teatralnego ITI w Sekcji Dramatopisarzy. W 1995/1996 był współpracownikiem Miesięcznika "Teatr" i autorem rybryki "Oko i ucho" w Warszawskim dwutygodniku kulturalnym "Sycyna", współpracował też z "Literaturą", "Akcentem", "Czasem Kultury", "Magazynem Literackim".

Od 2000r. do 2003r. był kierownikiem literackim Teatru Rampa w Warszawie.

Współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem ( w 2003 r. współtworzył z A. Dziukiem scenariusz do spektaklu wg S.I. Witkiewicza "Na Przełęczy", do którego też napisał teksty piosenek. Ma również na koncie wieczór autorski w wykonaniu Zespołu Teatru Witkacego i inne prezentacje poetyckie).

Wstęp wolny, impreza odbędzie się na trzecim piętrze Traffic Club.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji