Artykuły

"Dobry wieczór kawalerski" - wieczór dobrej rozrywki

Spektakl śmieszy od pierwszych sekund. Przed samym rozpoczęciem, widzowie słyszą piosenkę do widza Karola, mówiącą, że nie należy bać się teatru. Już wtedy u mnie i u innych pojawił się uśmiech, a przecież na scenie jeszcze nikogo nie było. Samo pojawienie się aktorów wywołało na całej widowni falę śmiechu. Taki nastrój pozostał już przez kolejne 75 minut trwania spektaklu.

Akcja dzieje się podczas wieczoru kawalerskiego Młodego. Po kolei przychodzą do niego kolejni przyjaciele - Alu, Wołek, Kukuł. Pojawia się też omyłkowo wynajęty striptizer Miki. Każdą z postaci możemy obserwować w różnych stanach upojenia alkoholowego, bo alkohol jest tu niezwykle istotnym elementem całej akcji i powodem ciągu wielu przezabawnych wydarzeń.

Sztuka jest zupełnie inna od tych, które jak dotąd widziałem. Nie oferuje może doznań intelektualnych, humor jest prosty, jednak wydaje mi się, że taki właśnie był zamysł autorów. Pokazuje teatr od innej, ale ciekawej strony. Karol z piosenki na pewno nie zrazi się do teatru a po jej obejrzeniu, może nawet wybierze się tam ponownie.

Duże wrażenie zrobiła na mnie gra aktorów. Postacie i sceny, które przedstawiali wydawały się przeważnie prawdziwe. Nie potrafię jednak o niej pisać bez skojarzenia z telewizyjnymi sitcomami. Komedia "Dobry wieczór kawalerski" ma podobne cechy. Trochę rodzaj humoru, na pewno to, że jest tak łatwa w odbiorze. Jak dla mnie była to dobra rozrywka, z pewnością piszę, że o wiele lepsza od tego co oferują nam twórcy wspomnianych seriali.

Jeśli więc macie ochotę wesoło spędzić czas i chcecie wybrać się do teatru, tylko trochę się obawiacie, polecam "Dobry wieczór kawalerski" w kino-teatrze Bajka. Przy okazji macie okazję zobaczyć, czemu nie warto pić alkoholu.

Sporo ciekawych informacji na stronie:

http://www.dobrywieczorkawalerski.com

Teatr Bajka

reżyseria: Jerzy Bończak

scenariusz: Dorota Truskolaska

scenografia: Monika Sudół

muzyka: Ferid Lakhdar

obsada (podwójna):

Młody - Piotr Nowak / Łukasz Simlat

Wołek - Piotr Zelt / Sylwester Maciejewski

Kukuł - Jacek Kopczyński / Janusz Wituch

Alu - Wojciech Kalarus / Tomasz Borkowski

Miki - Borys Szyc / Andrzej Andrzejewski

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji