Artykuły

Początek sezonu

Teatr Wybrzeże

W nadchodzącym sezonie Teatr Wybrzeże proponuje widzom sztukę jugosłowiańskiego pisarza Ivo Bresana pt. "Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna", w reż. Kazimierza Kutza. Sztukę tę wystawiał niedawno z powodzeniem warszawski Teatr na Woli i łódzki Teatr Powszechny.

Teatr pomyślał również o najmłodszych, planując po raz pierwszy wystawienie bajki dla dzieci. Będzie to "Kraina 105 tajemnicy" Zbigniewa Żakiewicza, w adaptacji Lucyny Legut. Pierwsze spektakle odbędą się już we wrześniu.

W tym samym miesiącu rozpoczynają się próby dramatu "Niepowodzenie", napisanego w 1944 roku przez francuskiego autora Alberta Camusa.

Warszawa Teatr Polski

Na dużej scenie Teatru Polskiego trwają próby sztuki "Cyrano de Bergerac" E. Rostanda w reż. Augusta Kowalczyka, ze scenografią Mariana Kołodzieja. Rolę tytułową gra Krzysztof Chamiec. Premiera przewidywana jest pod koniec grudnia.

Trochę wcześniej, bo już w listopadzie, na Scenie Kameralnej wystawiony zostania "Ożenek" Gogola. Sztukę reżyseruje Jerzy Rakowiecki, projekty scenografii przygotował Adam Kiljan.

Warszawa Teatr Nowy

Po przerwie urlopowej Teatr Nowy otwiera sezon, przedstawieniem, którego premiera prasowa odbędzie się we wrześniu. Jest to "Senat szaleńców" Janusza Korczaka. Ten stosunkowo rzadko wystawiany utwór wejdzie na sceny już w połowie przyszłego miesiąca.

Teatr rozpoczyna również pracę nad dramatem "Horsztyński" J. Słowackiego.

Próbami kieruje Mariusz Dmochowski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji