Artykuły

Warszawa. Joanna Szczepkowska nowym prezesem ZASPu

Aktorka Joanna Szczepkowska została wybrana nowym prezesem Związku Artystów Scen Polskich na obradującym w Warszawie 50 Walnym Zjeździe Związku.

Sztuka jest pracą - powiedziała po ogłoszeniu wyników wyborów Szczepkowska, dodając, że pracownicy sztuki powinni mieć takie same przywileje jak wszyscy inni pracownicy.

- Naszym przywilejem jest opór - opór, którego dotąd nie znaliśmy. (...) Ale najważniejsze jest to, że jesteśmy pracownikami sztuki - mówiła nowa prezes ZASP.

Aktorka uzyskała w wyborach 83 głosy pokonując dwóch kontrkandydatów: Annę Majcher, która zdobyła 14 głosów i Janusza Leśniewskiego (2 głosy).

Przed rozpoczęciem wyborów Szczepkowska mówiła, że jednym z najważniejszych zadań jej prezesury - jeśli zostanie wybrana - będzie jak najszybsze doprowadzenie do wstrzymania prac nad projektem nowelizacji ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Założenia przedstawił w czwartek, pierwszego dnia zjazdu, wiceminister kultury Piotr Żuchowski. Delegaci ZASP uznali, że nie znają dobrze projektu i mają doń wiele uwag i własnych propozycji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji