Artykuły

Kraków. Prapremierowy "Skrzydlak" w Ludowym

Samotne dziecko odkrywa dziwnego przybysza. O spektaklu "Skrzydlak" pisze Anna Modzelewska. "Skrzydlak" Jest adaptacją książki Davida Almonda.

Spektakl "Skrzydlak" to opowieść o małym chłopcu, który nie może przyzwyczaić się do nowego domu. Rodzice zajmują się jego młodszą siostrą i nie dostrzegają problemów syna. A tymczasem on zanurza się w świecie fantazji i znajduje sobie niezwykłego przyjaciela.

Po przeprowadzce chłopiec bezradnie krąży po domu w poszukiwaniu miejsca dla siebie. Czuje się bardzo osamotniony. Nie chce jednak przeszkadzać rodzicom zajętym opieką nad chorą córką. Jednak pewnego dnia życie dziecka zupełnie się odmienia. W starym garażu pośród pajęczyn i kurzu odkrywa tajemniczego lokatora.

Nieznajomy na pierwszy rzut oka przypomina kloszarda, ale... ma skrzydła. Wygląda jak połączenie sowy, anioła i człowieka. Mimo szorstkich manier Skrzydlaka, zaintrygowany chłopiec coraz bardziej oddaje się nowej znajomości. Razem z koleżanką z sąsiedztwa pomagają nieznajomemu odzyskać siły, przynoszą jedzenie i lekarstwa. W zamian za okazane serce otrzymują od przybysza cudowny dar.

Sztuka, w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, to adaptacja bestsellerowej książki Davida Almonda, za którą otrzymał wiele prestiżowych nagród. Jej akcja toczy się w górniczym Newcastle nad rzeką Thyne, w miejscu, w którym pisarz spędził dzieciństwo. Spektakl ukazuje częsty problem, z którym stykają się dzieci w nowym miejscu, a o którym rodzice zapominają. A także świat fantazji, który tak bardzo kochają najmłodsi.

Na scenie zobaczymy m.in. Patrycję Durską, Katarzynę Tlałkę, Beatę Schimscheiner i Tadeusza Łomnickiego.

SOB. 27.03, ND. 28.03

Teatr Ludowy, Duża Scena

os. Teatralne 34

Sob. godz. 18, nd. g. 16. Bilety 18 zł

Zdjęcie z próby przedstawienia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji