Artykuły

Białystok. Teatr Narwal daje premierę na Weglowej

- Spektakl "After party" mówi o kondycji człowieka w relacjach: on - pragnienia, on - partner. To swoisty rodzaj dyskursu miłosnego - powiedziała Joanna Zubrycka, reżyserka przedstawienia.

"After party - wszystko się już wydarzyło, a jednak czegoś mi brak" to autorskie dzieło Anny Żebrowskiej, szefowej Teatru Narwal, Grupy Teatralno-Tanecznej Pokusa i Joanny Zubryckiej, absolwentki krakowskiej PWST.

- Inspiracją był stan zagubienia człowieka, który czuje, że nie pasuje do świata. Jest trochę podobny do Holy z filmu "Śniadanie u Tiffany'ego" - wyznała Anna Żebrowska, która razem z Pawłem Jakubowskim stworzyła scenariusz. By go przedstawić na scenie potrzebowała kogoś, kto spojrzy na tekst z dystansem, skrytykuje go, pokroi i wyciągnie coś innego, odwróci do góry nogami i złoży od nowa.

- Asia wydobyła więcej ze scenariusza niż ja sama widziałam. Dodała świeżości tekstowi - powiedziała Anna.

Czym jest After party?

Zdaniem reżyserki jest to stan świadomości. Miejsce i czas aftera nie ma znaczenia. Podtytuł podpowiada: "wszystko się już zdarzyło, a jednak czegoś mi brak". After party jest odczuwaniem braku.

Zawiedzeni będą widzowie, którzy od teatru oczekują opowiedzenia historii. Nie konkretne postacie, kreacje aktorskie czy wielki dramat, a temat i słowo są głównymi bohaterami spektaklu.

- Nie człowiek i jego losy będą rozpatrywane na scenie. My pokazujemy koktajl uczuć - dopowiada Anna.

Z tego względu fabuła spektaklu jest trudna do prostego przedstawienia, gdyż to co zobaczymy na scenie nie dzieje się w konkretnym czasie, ani konkretnym miejscu. Najwięcej do zobaczenia i odczucia będzie w nieustannym dialogu - zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym postaci.

- W życiu każdego jest taki after, podskórny, niewysłowiony. Przychodzi moment, że decydujemy się rozpocząć taniec, kiedy gaśnie muzyka, rozpocząć taniec, kiedy już zagrała najważniejsza muzyka w naszym życiu. Jakby Mendelssohn wstał od fortepianu i nad ranem wygrywał swój utwór łyżeczka po metalowych balustradach ciemnych kamienic, śmiejąc się z niepohamowania - dodaje Paweł Jakubowski.

Premiera spektaklu odbędzie się 27 marca o godz. 21 w magazynie przy ul. Węglowej 10, wrota nr 14. Występują: Anna Żebrowska, Anita Adaszewska, Dagmara Statkiewicz, Ewelina Głowacka, Joanna Zubrycka, Bartek Statkiewicz, Kacper Sokołowski, Marcin Laskowski, Marcin Marczak. Bilety w cenie 20 zł można nabyć pod nr tel. 509 706 856 begin_of_the_skype_highlighting              509 706 856      end_of_the_skype_highlighting lub bezpośrednio przed spektaklem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji