Artykuły

Łódź. Opera na życzenie internauty

I ty możesz zostać autorem repertuaru Teatru Wielkiego. Wystarczy wejść na stronę internetową i kliknąć w ulubiony tytuł opery.

Teatr Wielki zmienia swoją stronę internetową. Na razie pod adresem www.teatr-wielki.lodz.pl można poczytać o historii teatru i Łódzkich Spotkaniach Baletowych oraz zapoznać się z układem widowni i cenami biletów. Umieszczono też repertuar - aż do kwietnia. Ale najciekawsze jest to, co znajduje się obok - "sonda oper". Każdy gość strony może zagłosować, który tytuł z dwudziestu wymienionych chciałby zobaczyć.

Sondę uruchomiono w piątek. Tylko przez weekend zagłosowało pięćset osób. Na razie prowadzi "Adriana Lecouvreur" (najbliższy spektakl 30 marca). - Nie dziwię się - mówi, oceniając wyniki sondy, Tadeusz Kozłowski, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego. - To jedna z nowszych pozycji, bardzo dobrze oceniana przez widzów i krytykę. A najlepszą reklamą jest fama. Jak ludzie jeden od drugiego się dowiedzą, który spektakl warto obejrzeć, ściągają tłumy.

Z wyników cieszy się też śpiewak Ireneusz Jakubowski, występujący w "Adrianie Lecouvreur": - To wspaniałe przedstawienie i nie dziwię się, że prowadzi.

Czy sonda będzie miała wpływ na układ repertuaru? Kozłowski: - Musimy poczekać, aż będzie kilka tysięcy głosów i uformuje się zdecydowana czołówka. Na razie "zabawa" się rozkręca. Oczywiście w miarę możliwości przy układaniu repertuaru będziemy się kierować wynikami głosowania. Na przeszkodzie wystawienia mogą stanąć jedynie problemy technicznie, np. "Halka" wymaga dużo pracy.

Głosować na opery można pod adresem: www.teatr-wielki.lodz.pl/SPEKTAKLE.htm

Na zdjęciu: scena ze spektaklu "Adriana Lecouvreur".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji