Artykuły

Sopot. Teatr Kameralny w kinie Bałtyk

Teatr Kameralny w Sopocie zmieni swoją dotychczasową siedzibę. Zachowa adres przy ul. Bohaterów Monte Cassino, ale zostanie przeniesiony w górę deptaka, tam gdzie od lat działa kino Bałtyk [na zdjęciu].

To wynik porozumienia, jakie zawarto między obecnym właścicielem Neptun Filmu - Urzędem Marszałkowskim, a firmą Capital Park - potencjalnym nabywcą.

- To wielki sukces negocjacyjny - mówi Łukasz Zelewski, dyrektor Departamentu Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego. - Zastanawialiśmy się, co będzie korzystniejsze dla działalności Sceny Kameralnej: remont obecnej siedziby, czy adaptacja budynku kina Bałtyk. Odpowiedź nasuwa się sama.

Scena Kameralna boryka się z trudną sytuacją lokalową. Brakuje garderób dla aktorów, dobrego dojazdu dla samochodów z rekwizytami i miejsc parkingowych dla widzów.

Do połowy czerwca pomieszczenia teatru zostały warunkowo dopuszczone do eksploatacji przez sanepid i straż pożarną. Ostateczna decyzja w sprawie sprzedaży Neptun Filmu, a co za tym idzie sprawa przeniesienia Sceny Kameralnej zostanie podjęta 28 lutego podczas najbliższego posiedzenia sejmiku województwa pomorskiego.

Same korzyści

Maciej Nowak, dyrektor Teatru Wybrzeże:

- Dużą zaletą nowej siedziby w kinie Bałtyk będzie wygodniejszy transport z rekwizytami i izolacja akustyczna. W obecnej siedzibie ciągle walczymy z hałasem dobiegającym z ul. Boh. Monte Cassino. Na razie nie umiem powiedzieć, kiedy nastąpi przeniesienie i na jak długo będziemy musieli zawiesić działalność. Urząd Marszałkowski przekazał mi do tej pory 1 milion zł na adaptację budynku. To za mało. Będę prosił o dofinansowanie Urząd Miasta Sopotu. Liczę też na środki z Unii Europejskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji