Artykuły

Trondheim. Agnieszka Grochowska nominowana do nagrody filmowej

Agnieszka Grochowska została nominowana do nagrody filmowej Kanon Award w kategorii najlepsza aktorka. Doceniono ją za rolę w norweskim filmie "Upperdog", wyreżyserowanym przez Sarę Johnsen - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

"Upperdog" był prezentowany na ubiegłorocznym Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym. Główni bohaterowie tej historii to adoptowane przez Norwegów przyrodnie rodzeństwo, Axel i Yanne. Po przyjeździe do Norwegii dzieci rozdzielono. Chłopiec trafił do bogatej rodziny w zachodniej dzielnicy Oslo, a dziewczynka do przeciętnego domu we wschodniej części miasta. W przeciwieństwie do młodszego brata, Yanne pamięta podróż do Norwegii, nie ma jednak pojęcia, gdzie Axel przebywa.

Wszystko zmieni się za sprawą przyjaciółki Yanne z Polski, Marii - granej przez Agnieszkę Grochowską. Maria podejmie pracę pokojówki u rodziców Axela. Gdy znajdzie tam wiszące na ścianie zdjęcie małego chłopca, postanowi połączyć rodzeństwo, a jej działania uruchomią łańcuch zaskakujących wydarzeń.

Nagrody Kanon Awards są przyznawane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Kosmorama" w Trondheim w Norwegii. - To najważniejsza impreza filmowa w Norwegii i jedna z najważniejszych w Skandynawii - podkreśla SFP.

Tegoroczna edycja "Kosmoramy" trwa od 11 marca, zakończy się we wtorek. Nagrody Kanon Awards mają zostać rozdane w poniedziałek wieczorem - m.in. w kategoriach: najlepszy aktor, aktorka, reżyser, operator.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji