Artykuły

Łódź. "Nad" z Jaracza na WST

Spektakl "Nad" Mariusza Bielińskiego w reż. Waldemara Zawodzińskiego został zaproszony na prestiżowy festiwal Warszawskie Spotkania Teatralne.

"Nad" rozgrywa się między słowami i nie układa się w spójną, jednolitą fabułę. To ciąg luźnych scen, wśród których na pierwszy plan wysuwa się historia Jakuba, skazanego za niepopełnione morderstwo. Wiemy tylko to, co najważniejsze, to, co niezbędne. Z ich rozmów i monologów zbudowany zostaje zapis rodzinnego, a także społecznego dramatu. Ukazuje się w nich samotność, strach i bezsilność wobec przeznaczenia, zwątpienie i gorycz utraty wiary. Bo czy wiadomo, co lub kto jest nad? Nad człowiekiem, nad światem?

Autorem dramatu jest Mariusz Bieliński (ur. 1968), dramatopisarz, autor opowiadań, scenarzysta, absolwent Studia Wokalno-Aktorskiego w Gdyni i Wydziału Reżyserii Warszawskiej Akademii Teatralnej. Był asystentem Jerzego Grzegorzewskiego, współpracował z Kazimierzem Dejmkiem, Tadeuszem Bradeckim, Janem Englertem, Maciejem Prusem.

Sztuka "Nad" zdobyła tegoroczną Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną.

Łódzki spektakl jest prapremierą sztuki, która została zrealizowana z okazji jubileuszu 120-lecia Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

"Nad" można zobaczyć w Łodzi 19 i 20 marca oraz tuż przed wyjazdem na Warszawskie Spotkania Teatralne - 11 i 12 kwietnia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji