Artykuły

Już za 13 dni premiera "Idioty" dla naszych czytelników

Idea specjalnych premier teatralnych organizowanych przez gazetę dla swoich czytelników nie jest nowa. Spotkania takie urządza m.in. w Bydgoszczy "Dziennik Wieczorny", a i "Nowości" mają na swoim koncie podobną imprezę przygotowaną z okazji 100 przedstawienia "Ani z Zielonego Wzgórza".

Po dość długim okresie przerwy postanowiliśmy tę pożyteczną akcję reaktywować. Sądzimy bowiem, że pomoże ona ugruntować bliskie i częste kontakty społeczeństwa z teatrem, pozwoli na stworzenie bliższych niż dotąd więzów, nie sprowadzających się wyłącznie do wizyt na spektaklach. Dlatego też premiery "Nowości" odbiegać będą nieco od zwykłych przedstawień. Zarówno teatr, jak i redakcja gwarantują widzom atrakcje i niespodzianki, które - być może - pozwolą na zmniejszenie dystansu między sceną i widownią.

Na inaugurację wspólnej akcji wybraliśmy dla naszych czytelników sceniczną adaptację znakomitej powieści Fiodora Dostojewskiego "Idiota". Kierowaliśmy się tu nie tylko względami artystycznymi, ale również ciekawym problemem tej sztuki opowiadającej o losach szlachetnego, pełnego dobroci człowieka uważanego przez karierowiczów i zawistników za "idiotę", a także o tragicznie zakończonym klasycznym dramacie miłości i namiętności.

Czy wybór trafny, ocenią nasi czytelnicy już 29 bm., w sobotę o godz. 18. Przybyłych na premierę powita dyrektor Teatru im. Wilama Horzycy Michał Rosiński, zaś po spektaklu odbędzie się dyskusja z twórcami "Idioty" i popularnymi aktorami odtwarzającymi główne role. Zaplanowaliśmy także kilka niespodzianek Niektóre z nich, a także dalsze szczegóły naszej akcji zdradzimy w numerze środowym. Wtedy też ukaże się w "Nowościach" pierwszy kupon uprawniający do nabycia ulgowych biletów na naszą premierę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji