Artykuły

Łódź. Gościnne spektakle z gwiazdami

Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Teatrze Powszechnym, ale to nie jedyna okazja do zobaczenia w najbliższym czasie teatralnych spektakli z gwiazdorską obsadą z gościnną wizytą w Łodzi.

Dziś w Teatrze im. Jaracza pokazana zostanie komedia "Boeing Boeing" [na zdjęciu]. Bohaterem jest Maks, którego życie uczuciowe i erotyczne regulowane jest przez międzynarodowy rozkład lotów. Ma trzy narzeczone, wszystkie są stewardesami, każda z nich sądzi, że to ona jest tą jedyną. Występują: Łukasz Simlat, Szymon Bobrowski, Magdalena Boczarska, Olga Bołądź, Dominika Figurska, Cezary Kosiński. Bilety 100 zł.

Anna Seniuk, Paweł Cyban, Beata Chorążykiewicz, Kamila Pietrzak zaprezentują 13 lutego w Wytwórni sztukę Iwana Wyrypajewa "Dzień Walentego" w reż. Tomasza Zygadły. Walentyna i Katia przez całe życie kochały tego samego mężczyznę. W dniu swoich urodzin Walentyna wraca pamięcią do początków miłości, która się nie skończyła; poznajemy też młodą Katię zakochaną w Walentynie. Wspomnienia mieszają się z marzeniami, a sen z rzeczywistością. Bilety kosztują 50 zł.

14 lutego w Dużym Kinie Łódzkiego Domu Kultury wystąpią Katarzyna Skrzynecka i Dariusz Kordek w sztuce "Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki". To śpiewana historia małżeństwa z dziesięcioletnim stażem. Najpierw euforia, potem zabieganie, harówka, stygnące uczucia, samotność, jej lub jego wyjazd, zdrada, zazdrość, kłótnie i godzenie się, w końcu jakiś dorobek, dziecko, przebaczenie, dojrzewanie miłości. Wśród kompozytorów piosenek są: Seweryn Krajewski, Wojciech Trzciński i Wojciech Zieliński. Widowisko wyreżyserował Jan Szurmiej. Bilety 50 zł.

Także w Walentynki, ale na scenie Teatru im. Jaracza, pokazane zostanie przedstawienie "Goło i wesoło". Grają w nim: Tomasz Sapryk, Mirosław Zbrojewicz, Radosław Pazura, Paweł Królikowski, Andrzej Andrzejewski, Henryk Gołębiewski, Dorota Deląg, Jacek Lenartowicz. To historia kilku bezrobotnych, którzy będąc bez perspektyw, wpadają na pomysł, by założyć grupę striptizerów. Bilety 90 i 110 zł.

"Hipnoza" to tytuł przedstawienia, które 8 marca będzie można zobaczyć w Teatrze im. Jaracza. To zabawny zapis spotkania aktorki-pacjentki i lekarza-wyznawcy terapii poprzez hipnozę. Występują Beata Ścibakówna i Rafał Królikowski, a reżyseruje Wojciech Malajkat. Bilety 50 i 70 zł.

Wydarzeniem powinna być wizyta muzycznego widowiska "Lady Fosse" 16 marca w Teatrze Wielkim. W obsadzie: Edyta Herbuś, Anna Bosak, Ewa Szabatin, Barbara Zielińska, Tomasz Barański, Łukasz Czarnecki, Rafał Maserak, Marcin Olszewski. Bilety 60, 90 i 120 zł.

21 marca w Teatrze im. Jaracza Artur Barciś, Cezary Żak, Wioletta Arlak, Katarzyna Żak, Dariusz Kwaśnik, Piotr Skarga, Wojciech Wysocki wystąpią w spektaklu "Dziwna para". Kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i bałaganiarz po rozstaniu z żoną wprowadza się do swojego przyjaciela - domatora, pedanta, hipochondryka i histeryka... Bilety 90 i 110 zł.

A na 29 kwietnia w Teatrze im. Jaracza zapowiadany jest pokaz premierowego przedstawienia Teatru Capitol z Warszawy z Katarzyną Figurą w roli głównej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji