Artykuły

Poznań. Opera Kieszonkowa w Teatrze Wielkim

Zmarły tragicznie poznański baryton Wojciech Drabowicz zostanie patronem Sali Kameralnej, w której będzie się odbywał cykl spektakli Opera Kieszonkowa. Uroczyste otwarcie nowej sali już w piątek o godz. 19.30 w Teatrze Wielkim.

Opera Kieszonkowa to wyjątkowy cykl, w ramach którego opera planuje wystawiać ciekawe, małe formy muzyczne. Publiczność będzie miała możliwość obejrzeć m.in. jednoaktowe opery buffo, dzieła niedokończone, utwory rzadko wystawiane oraz kompozycje salonowe. Inscenizacje będą tak przygotowane, by mogły zostać wystawiane w przestrzeniach nieteatralnych, mniejszych salach, salonach, dworkach albo parkach. Najbliższą premierę w ramach cyklu zaplanowano na 26 stycznia. Będzie to "La serva padrona" ("Służąca panią") Giovanni Battisty Pergolesiego, pod kierownictwem muzycznym Francesco Bottigliero , w reżyserii Natalii Babińskiej . W samym teatrze spektakle mają odbywać się w sali prób zwanej "Palarnią", która już w piątek zostanie przemianowana na Salę Kameralną im. Wojciecha Drabowicza. Podczas uroczystości, na którą obowiązują zaproszenia, wystąpią zespoły Kwartet Pegasus, Aulos Kwartet, Castle Brass, sopranistka Magdalena Nowacka oraz pianistka Olena Skrok. W programie znajdą się m.in. utwory Fryderyka Chopina oraz aria "Casta Diva" tytułowej Normy z opery Vincenzo Belliniego.

Wojciech Drabowicz był uznanym artystą i laureatem prestiżowych konkursów wokalnych. Wychowanek Poznańskiego Chóru Chłopięcego Jerzego Kurczewskiego, wokalista sekstetu Affabre Concinui i solista Teatru Wielkiego występował na prestiżowych scenach w Polsce i za granicą. 27 marca 2007 r. zginął w wypadku samochodowym w okolicach Nowego Tomyśla.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji