Artykuły

Twardy orzech

Problem, którym zajmuję się już pół roku, wynikł z współorganizowanych przez "G-RP" małych dożynek w Dorohusku. Pojechałem tam, żeby wystąpić w programie artystycznym, ale będąc na miejscu spotkałem się z przedstawicielami władz województwa i gminy. Te rozmowy zmusiły mnie do zastanawiania się nad problemem opuszczonych ziem w województwach wschodnich.

W związku z tym odbyłem szereg rozmów z: ministrem rolnictwa i gospodarki żywnościowej St. Ziębą, przewodniczącym CZRKiOR Z. Zambrzyckim, z przedstawicielami naczelnej dyrekcji lasów państwowych (bo przecież spotyka się i takie koncepcje, by te obszary zalesić), no i z mieszkańcami województw wschodnich. Jeszcze nie umiem sformułować własnego zdania na ten temat. Zauważyłem już jednak, że zarówno w koncepcji tworzenia wielkich przedsiębiorstw rolnych jak i osiedleń indywidualnych, zapomina się o najważniejszej dla mnie sprawie, że tamtejsi mieszkańcy muszą mieć warunki do życia kulturalnego.

Wybieram się jeszcze raz w tamte strony i mam nadzieję, że w drugiej połowie roku będę już mógł ten niezwykle ważny problem poruszać na forum Sejmu. W najbliższym czasie spotkam się z mieszkańcami woj. leszczyńskiego i białostockiego.

Żeby jednak czytelnicy "G-RP" nie zapomnieli, że jestem aktorem, zapraszam do Teatru Rozmaitości w Warszawie na wyreżyserowaną przez mnie sztukę Ludwika Morstina "Obrona Ksantypy". Tytułowa rolę gra znakomita aktorka Ewa Szykulska, a ja muszę być na scenie mądrzejszym niż w Sejmie, bo gram rolę Sokratesa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji