Artykuły

Warszawa. Premiera "Kantaty na cztery skrzydła" w Kamienicy

Motyw spotkania zwykłego człowieka i anioła, który zaczyna ingerować w jego losy, bardzo chętnie wykorzystują autorzy scenariuszy filmowych i dramatopisarze. Najnowsza premiera Teatru Kamienica "Kantata na cztery skrzydła" to kolejna tego typu historia.

W kinach popularnością cieszyły się takie produkcje jak "Anioł w Krakowie" z Krzysztofem Globiszem czy "Miasto aniołów" z Meg Ryan i Nicholasem Cage'em. W Teatrze Współczesnym oglądać można spektakl "Ludzie i anioły" - rozgrywającą się we współczesnej Rosji komedię o spotkaniu biznesmena i niebiańskiego wysłannika. Capitol w repertuarze ma rodzimą sztukę "Szczęśliwy dzień" Andrzeja Chichłowskiego. Tu gość z zaświatów nawiedza artystę malarza.

Tekst "Kantaty na cztery skrzydła" napisał Robert Brutter (właściwie: Andrzej Grembowicz), scenarzysta m.in. seriali "Ranczo" oraz "Rodzina zastępcza", autor powieści kryminalnych oraz kilku sztuk. Bohaterką "Kantaty..." uczynił młodą kobietę po przejściach, która chce definitywnie skończyć ze swoim życiem.

Wówczas nieoczekiwanie w jej pokoju pojawia się anioł Amhiel, który postanawia odwieść nieszczęśnicę od dramatycznej decyzji. Próbuje ją przekonać, że śmierć nie jest rozwiązaniem, a poza tym jej samobójstwo może zachwiać delikatną równowagę wszechświata...

Okaże się jednak, że jeden anioł na zawziętą kobietę to za mało. Na pomoc Amhielowi przybędzie więc drugi wysłannik niebios - Beatiel. Wspólnymi siłami odmienią życie bohaterki.

Twórcy spektaklu zapowiadają, że "Kantata..." to ponadczasowa bajkowa opowieść łącząca elementy rzeczywistości i magii. Będą wątki humorystyczne, ale także momenty skłaniające do wzruszeń i egzystencjalnych refleksji.

Taka propozycja to dobry pomysł na przedświąteczny czas. Warto na chwilę zapomnieć o pogoni za prezentami, porzucić gorączkowe przygotowania do rodzinnych spotkań i wybrać się do teatru, by zastanowić się nad kruchością i ulotnością naszego życia.

"Kantata na cztery skrzydła", komedia Roberta Bruttera, reż. Jan Kulczyński, wyk. Ilona Kucińska-Boberek, Tomasz Grochoczyński, Tomasz Korczyk, Teatr Kamienica, Warszawa; al. Solidarności 93, bilety: 40 zł, rezerwacje: tel. 22 624 01 99, piątek (11.12), godz. 20

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji