Artykuły

Bajka na lato

LEGNICA. Odnaleziona w Ameryce baśń autorstwa Heleny Modrzejewskiej "Titi, Nunu i Klembolo", którą w czerwcu legnicki teatr im. Heleny Modrzejewskiej przeniósł na scenę, została wydana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wspierania Kultury "Arcadia".

"Titi i Nunu ..." to opowieść o dwóch braciach, którzy przeżywają niezwykłą, zaczarowaną podróż. Ich losy są dla młodego czytelnika przestrogą przed podejmowaniem zbyt pochopnych decyzji. Ostrzegają przed skutkami, jakie może przynieść za daleko posunięta samodzielność.

Helena Modrzejewska, najbardziej znana w dziejach polskiego teatru aktorka, napisała tę baśń z myślą o swoich wnukach. Rękopis książki opatrzony wykonanymi przez aktorkę ilustracjami został starannie oprawiony i jako prezent gwiazdkowy trafił w 1896 pod choinkę. Ten jedyny egzemplarz przez lata leżał zapomniany, aż w końcu trafił do Muzeum Miasta Nowy Jork, gdzie gromadzono pamiątki po polskiej aktorce. W końcu przed rokiem natrafili na niego pracownicy fundacji, którzy postanowili baśń Modrzejewskiej zaproponować najmłodszemu pokoleniu czytelników.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji