Artykuły

Elbląg. Jacek Wojciechowski nie żyje

Wczoraj (30 listopada) zmarł Jacek Wojciechowski, aktor przez lata związany z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Miał 45 lat.

Jacek Wojciechowski był absolwentem Wydziału Aktorskiego - Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (rocznik 1989).

Swój spektakl dyplomowy zagrał pod opieką reżyserską Andrzeja Strzeleckiego. Zawodowo związał się z Teatrem Lubuskim im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze (1993-1995) oraz z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu (1995-2003 i 2004-2007). Za swą pracę sceniczną uhonorowany został: Teatralną Kreacją Roku 2000 w plebiscycie czytelników Dziennika Elbląskiego i Gazety Olsztyńskiej za rolę Raskolnikowa w "Zbrodni i karze" Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Edwarda Żentary - rok 2001 oraz nagrodą dla najlepszego duetu aktorskiego (wspólnie z Tomaszem Muszyńskim) w przedstawieniu "Samotny Zachód" Martina McDonagha w reżyserii Grzegorza Kempińskiego w roku 2006, podczas VII Tarnopolskich Wieczorów Teatralnych w Tarnopolu na Ukrainie. Stworzył wiele niezapomnianych kreacji, m.in.: McMurphy'ego w "Locie nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya w reż. Wiaczesława Żiły oraz Dominika Kowalskiego w "Szalonych nożyczkach" Paula Portnera w reż. Macieja Korwina.

Były to ostatnie role, jakie Jacek Wojciechowski zagrał w Elblągu. Pozostanie w pamięci wielu widzów i przyjaciół.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji