Artykuły

Warszawa. Bank BPH i Allianz Mecenasami Kultury

Bank BPH i Grupa Allianz Polska zostały uhonorowane w środę tytułem Mecenasa Kultury Warszawy 2008 za finansowe wsparcie dla przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych na terenie polskiej stolicy. Tytuł przyznała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Chodzi nam o to, by kultura rozwijała się dynamicznie. A wiadomo, że nie przeżyje ona tylko ze środków publicznych i że coraz bardziej potrzebni są sponsorzy - powiedziała PAP prezydent stolicy po zakończeniu uroczystości.

Tłumaczyła, że tytuł mecenasa kultury ma być formą podziękowaniem sponsorom, a zarazem sposobem na zachęcanie różnych instytucji, by sponsorowały przedsięwzięcia artystyczne.

Zdobywcy tytułu Mecenasa Kultury Warszawy 2008 otrzymali statuetki wykonane przez znanego rzeźbiarza prof. Antoniego Pastwę oraz dyplomy. Odebrali je prezesi obu instytucji - Józef Wancer z Banku BPH i Paweł Dangel z ubezpieczeniowej Grupy Allianz Polska. Dangel jest z wykształcenia reżyserem teatralnym - zwrócono uwagę podczas gali.

Jak napisano w uzasadnieniu stołecznego ratusza, Bank BPH został doceniony m.in. za ufundowanie nagrody dla najlepszego absolwenta Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. - Nagroda ta ma szczególną wartość i znaczenie - jest to znak poparcia młodych talentów, a zarazem ogromna pomoc i wsparcie finansowe dla obdarowanego - podkreślają władze Warszawy.

Bank BPH otrzymał tytuł Mecenasa Kultury Warszawy już po raz drugi - po raz pierwszy uhonorowano go w 2007 r.

Grupa Allianz Polska została uhonorowana m.in. za przejęcie, po śmierci Henryka Łaskiego, stałego mecenatu nad Feliksami Warszawskimi (na zdjęciu) - nagrodami bardzo ważnymi dla środowiska teatralnego.

- Wsparcie Grupy Allianz Polska pozwala na podtrzymanie prestiżu Feliksów oraz zachowanie ciągłości konkursu - ocenił ratusz.

Zdobywcy tytułu Mecenasa Kultury Warszawy zostali wyłonieni po raz trzeci. Tytuł jest przyznawany od 2007 r. - za "wyróżniające się wsparcie przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych na terenie Warszawy". Honorowane są nim działania podejmowanie w roku poprzednim.

Środową uroczystość, zorganizowaną w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy, uświetnił minirecital znanej wokalistki jazzowej Doroty Miśkiewicz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji