Artykuły

Weekend w kulturze

Na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych; wystąpił 22 bm. Teatr Współczesny z Wrocławia, który zaprezentował "Samobójcę" Nikołaja Erdmana w reżyserii Jerzego Jarockiego.

W Konstancinie k. Warszawy rozpoczęło się 4-dniówe międzynarodowe seminarium nt. "Teatr i wideo", w którym biorą udział reżyserzy, krytycy teatralni oraz pracownicy ośrodków dokumentacji teatralnej i telewizji z Europy i USA.

W Warszawie zakończyła trzydniowe występy "Dziecięca rewia na lodzie" z Czechosłowacji. Na program złożyły się bajki, czeskie i słowackie tańce ludowe oraz pokazy akrobacji.

W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku odbyła się polska prapremiera komedii z 1613 r. Thomasa Middletona pt. "Cnotliwa panna z ulicy Taniej* w reżyserii Marka Okopińskiego.

"Łotrzyce" Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Teatru im. L. Solskiego rozpoczęły stałą współpracę między pienińskim uzdrowiskiem Szczawnicą a tarnowską sceną. W planach oprócz prezentacji sztuk jest także edukacja teatralna i popularyzacja sztuki teatralnej wśród mieszkańców i gości Szczawnicy.

W pałacu Sztuki w Krakowie otwarto wystawę malarstwa wybitnego okulisty prof. Edwarda Bryka. Ma on w swym dorobku kilkaset obrazów, a na wystawie zaprezentowano 190 jego prac.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji