Artykuły

Podziemna "Antygona"

Najbliższa premiera Teatru Ludowego w kopalni soli w Bochni, jest - jak podkreśla dyrektor Jerzy Fedorowicz - ukłonem w stronę widzów z Bochni, Brzeska, Tarnowa, Wiśnicza. Słowem wszystkich, którzy od lat są sympatykami tego teatru, a mieszkają w tym rejonie.

Sezon w Ludowym rozpocznie się 5 października premierą "Antygony" Sofoklesa w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego, ze scenografią Marka Brauna, muzyką Adama Korzeniowskiego i choreografią - bardzo istotną w tym spektaklu - Tomasza Gołębiowskiego. W roli Antygony wystąpi Marta Bizoń, w roli Kreona Roland Nowak, zaś w roli przodownika chóru - Rafał Dziwisz. Naturalna kopalniana sceneria będzie dodatkową atrakcją dla widzów.

19 października zobaczymy "Toksycznych rodziców" -według znanej w świecie książki Susan Forward, w adaptacji i reżyserii Inki Dowlasz. Jest to kontynuacja problematyki, który fascynuje Fedorowicza od dawna; terapii, wychowywania przez sztukę, pracy z młodzieżą tzw. trudną. Premiera połączona będzie ze sprzedażą "Toksycznych rodziców", spotkaniami z publicznością, dyskusjami. W głównych rolach zobaczymy Renatę Stachowicz, Agatę Jakubik, Jadwigę Lesiak, Tomasza Wysockiego. Jako ojciec zaprezentuje się - po raz pierwszy od 6 lat - Jerzy Fedorowicz.

Tradycyjnie na Sylwestra zaplanowano premierę drugiego odcinka serialu kabaretowego w Rynku Głównym na scenie "Pod Ratuszem". Prace nad scenariuszem już trwają. Tym razem będą to lata pięćdziesiąte, a reżyserię powierzono Krzysztofowi Orzechowskiemu.

Kolejnymi premierami, już po nowym roku, będzie "Pan Jowialski" i prapremiera światowa sztuki Bogusława Szefera "Żniwo" w reżyserii Krzysztofa Galosa, przewidywana na koniec stycznia, także "Pod Ratuszem".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji