Artykuły

Bydgoszcz. Grand Prix Prapremier dla "Trylogii" Klaty

Jury VIII Festiwalu Prapremier Bydgoszcz 2009 w składzie: Krystyna Duniec - przewodnicząca, Aneta Kyzioł, Łukasz Kos, po obejrzeniu dziesięciu spektakli konkursowych, na posiedzeniu końcowym w dniu 10 października 2009 postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix VIII Festiwalu Prapremier - w wysokości 10 000 zł - spektaklowi "Trylogia" Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jana Klaty, Starego Teatru w Krakowie;

Nagrodę za spektakl - w wysokości 7 000 zł - twórcom przedstawienia "Ostatni taki ojciec" Sceny Prapremier InVitro w Lublinie: Arturowi Pałydze (tekst), Łukaszowi Witt-Michałowskiemu (reżyseria i scenografia), Maxowi Kowalskiemu (muzyka) oraz zespołowi aktorskiemu.

Nagrodę - w wysokości 3 000 zł - twórcom spektaklu "Supernova. Rekonstrukcja" za koncepcję i realizację pierwszej części przedstawienia - "Muzeum Supernowej".

Nagrodę Radia PiK - w wysokości 2 000 zł - Krzysztofowi Globiszowi za wybitną kreację Kmicica w "Trylogii" Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jana Klaty Starego Teatru w Krakowie.

***

WERDYKT PLEBISCYTU MŁODYCH 2009

Nagroda Młodych 8 Festiwalu Prapremier w kategorii aktorka dla Dominiki Biernat za rolę w spektaklu "Łaknąć" w reż. Łukasza Chotkowskiego.

Za drugoplanową rolę męską dla Jakuba Kotyńskiego za rolę w spektaklu "Supernova. Rekonstrukcja" Teatru Łaźnia Nowa Kraków.

W kategorii Kurtyna czyli za scenografię dla spektaklu "Supernowa. Rekonstrukcja" Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie.

W kategorii reżyseria dla Grzegorza Jarzyny "Między nami dobrze dobrze jest" Doroty Masłowskiej z TR Warszawa

W kategorii Melpomena czyli za rolę kobiecą dla Barbary Wysockiej za rolę Aleksandry Billewiczówny - Oleńki w spektaklu "Trylogia" w reż. Jana Klaty Narodowego Starego Teatru z Krakowa im. Heleny Modrzejewskiej.

W kategorii Jajco, czyli za pierwszoplanowa rolę męską dla Mateusza Łasowskiego za rolę w spektaklu "Łaknąć " w reżyserii Łukasza Chotkowskiego.

W kategorii Najciekawszy spektakl dla Narodowego Starego Teatru w Krakowie za "Trylogię" wg Henryka Sienkiewicza w reż. Jana Klaty.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji