Artykuły

Łódź. Spotkania z Krystyną Sienkiewicz w bibliotekach

Od 7 października popularną i lubianą aktorkę filmową i telewizyjną, Krystynę Sienkiewicz [na zdjęciu], będzie można spotkać w bibliotekach województwa łódzkiego.

Artystka podczas cyklu spotkań będzie promować swoją twórczość literacką.

I tak: dziś o godz. 16 Krystyna Sienkiewicz gościć będzie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Burzeninie (spotkanie odbędzie się w Sali Widowiskowej GDK, ul. Sieradzka 4), a o godz. 20 - w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim (sala SCh "Tomy" przy ul. Jerozolimskiej 1). Jutro o godz. 16.30 aktorka odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Żychlinie (Sala Królewska "Pod Wierzbą") i o godz. 19.30 - Gminną Bibliotekę Publiczną w Świnicach Warckich (Sala Widowiskowa GOK, ul. Kościuszki 18).

Krystyna Sienkiewicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Już w wieku czterech lat potrafiła czytać i pisać. W 1957 została zaangażowana jako aktorka do warszawskiego STS, potem przez kilka lat występowała w Teatrze Ate-neum, by powrócić do STS Rozmaitości. W latach 1975-84 występowała w warszawskim Teatrze Syrena. Dużą popularność zdobyła jako charakterystyczna aktorka estradowa i piosenkarka. Jej bratankiem jest Kuba Sienkiewicz, lider zespołu Elektryczne Gitary. Występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej, Kabarecie Starszych Panów. W latach 70. współprowadziła program "Studio Gama". Zagrała w ielu filmach fabularnych i serialach. Jest laureatką m.in. Nagrody Specjalnej Jury na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i Nagrody Artystycznej Polskiej Estrady "Prometeusz

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji