Artykuły

Gdańsk. Bezpłatne wejściówki na widowisko "Aktorzy przyjechali"

Bezpłatne zaproszenia na poniedziałkowe szekspirowskie widowisko plenerowe "Aktorzy przyjechali!" rozeszły się jak świeże bułeczki. Organizatorzy przygotowali dodatkową pulę wejściówek, od dziś odbierać je można tylko w centrum Gdańska.

W poniedziałek na przedprożach gdańskiego Długiego Targu przez godzinę będzie można słuchać tekstów Williama Szekspira. Nigdy jeszcze w Trójmieście nie można było zobaczyć tylu wybitnych aktorów razem. Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Marian Kociniak, Krzysztof Kolberger, Andrzej Pieczyński, Jerzy Radziwiłowicz, Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski i Olgierd Łukasiewicz - to zaledwie niewielka część nazwisk artystów, którzy przyjadą do Gdańska. W sumie wystąpi około siedemdziesięciu aktorów oraz przynajmniej kilkunastu studentów szkół teatralnych z Krakowa i Warszawy.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny, ale ze względów bezpieczeństwa organizatorzy nie mogą wpuścić na Długi Targ więcej niż 5-6 tysięcy widzów. Stąd bezpłatne wejściówki. Jednak zainteresowanie mieszkańców Trójmiasta widowiskiem przerosło oczekiwania. Pierwsza tura zaproszeń wyczerpała się w dwa dni. Organizatorzy przygotowali zatem niewielki dodruk - będzie można odbierać je od dziś tylko w trzech punktach w centrum Gdańska (adresy poniżej).

W związku z przedstawieniem w poniedziałek na kilka godzin całkowicie zamknięty zostanie Długi Targ. Nie będzie można na niego wejść już od godz. 10.30, otwarty powinien zostać chwilę po zakończeniu pokazu - około godz. 13.30. Widzowie z zaproszeniami wpuszczani będą od godz. 11.

"Aktorzy przyjechali!" uświetni uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

"Aktorzy przyjechali!" - widowisko plenerowe, poniedziałek godz. 12, wstęp wolny. Wejściówki odbierać można w redakcji "Gazety Wyborczej Trójmiasto" (Gdańsk, ul. Tkacka 7/8), w Teatrze w Oknie (Gdańsk, ul. Długa 50/51) oraz w biurze Gdańsk Europejska Stolica Kultury 2016 - Kandydat (Gdańsk, Długi Targ 39/40). Szczegóły: http://ftg.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji