Artykuły

Lublin. Pokaz spektaklu Awiszaja Hadariego

"Biblia i codzienność naszego żyda" - to temat dzisiejszego spektaklu, jaki w ośrodku Rozdroża przedstawi Awiszaj Hadari.

Przed trzema laty to właśnie Awiszaj Hadari, młody izraelski artysta, wykonał w Lublinie multimedialną makietę, kopię obrazu "Pożar miasta Lublina w 1719 roku", dla wyposażenia trasy podziemnej pod Starym Miastem w Lublinie. Do Polski Awiszaj Hadari trafił zafascynowany teatrem Tadeusza Kantora. Studiował reżyserię w Krakowie, dokonał nowego przekładu "Dybuka" Szymona An-skiego (wykorzystanego w spektaklu Krzysztofa Warlikowskiego), podejmował sam próbyreżyserii różnych form teatralnych. Na temat "Dybuka" prowadził też liczne wykłady i warsztaty (jego przekład "Dybuk. Na pograniczuświatów" ukazał się w wersji książkowej w oficynie Austeria).

Teraz w Towarzystwie Kultury Żydowskiej Beit Warszawa, w kooperacji z instytucjami z Warszawy, Lublina, Wrocławia i Częstochowy, Hadari prowadził zajęcia z dziećmi i młodzieżą nad spektaklem teatralnym opartym na Biblii i tematach biblijnych. Łączył rozmaite dziedziny sztuki: teatr, taniec, śpiew, malarstwo oraz wideoart.

W Lublinie przedsięwzięcie "Arka 2009. Inspiracje" współorganizował Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża. Dlatego po prapremierze projektu, 3 września w Warszawie podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, zobaczymy efekty pracy Hadariego na pokazie wL ublinie, dzisiaj - 4 września o godz. 19 w Rozdrożach przy Krakowskim Przedmieściu 39.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji