Artykuły

Prezydentki, tajemnica...

Teatr Buffo zaprasza w niedzielę o godz. 19 na spektakl "Prezydentki" austriackiego autora Wernera Schwaba.

Pisarz ze względu na swe kontrowersyjne, często obsceniczne dzieła, określany był mianem "przeklęty". Mimo to krytycy uznali go za jednego z najlepszych współczesnych dramatopisarzy.

Schwab w swoich tekstach prowokował. Ale nie tylko. Pod wulgarnymi, często też okrutnymi słowami, kryją się głębsze treści. Jego bohaterowie, mimo że prowadzą beznadziejną egzystencję, a przyjemność znajdują w dziwnych czynnościach, opowiadają o czymś istotnym. Bohaterki dramatu: Erna, Maryjka, Greta to - jak napisał jeden z recenzentów - "trzy byle jakie egzystencje, trzysta byłe jakich słów, ale zdania - nie byłe jakie. Zdania świetne, pobrzmiewające spiżem fraz głoszonych z ambon przez najwytrawniejszych kaznodziejów".

W spektaklu wystąpią: Bożena Adamek, Anna Tomaszewska, Halina Wyrodek. Reżyserem, jest Grzegorz Wiśniewski.

W niedzielę o godz. 17 Teatr Mały zaprasza na spektakl adresowany do wszystkich, którzy lubią tajemnicze historie - "Baśń o... (Tajemnica czarciego błota)". Sztuka Małgorzaty Kamińskiej-Sobczyk to uwspółcześniona baśń magiczna, której bohaterem jest ubogi Jasiek marzący o szczęściu. Szczęście w jego mniemaniu to po prostu bogactwo. Właśnie w jego poszukiwaniu Jasiek, mimo ostrzeżeń matki, wybiera się w niebezpieczną podróż nad zaklęte jezioro. Wystąpi Teatr Lalki "Tęcza" ze Słupska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji