Artykuły

Warszawa. Projekt Różewicz: Warszawa-Berlin

16 i 17 stycznia "Białe małżeństwo" w wykonaniu Transform Schauspielschule będzie prezentowane w Teatrze Collegium Nobilium w ramach projektu Różewicz: Warszawa-Berlin.

Berlin ma nowy teatr. Mały, schowany w skomplikowanym labiryncie budynku przy Salzufer, ale wyjątkowy - tak zaczyna się recenzja Christopha Funke w Der Tagesspiegel (z 3 marca 2004), po premierze Białego małżeństwa Różewicza [na zdjęciu], które wystawiono na otwarcie Teatru Studio polsko-niemieckiej sceny w Berlinie. Sztukę wyreżyserowała Janina Szarek - aktorka i reżyserka od 20 lat mieszkająca w Niemczech, a zagrali studenci prowadzonej przez nią szkoły aktorskiej Transform Schauspielschule.

Berlińska krytyka przyjęła premierę bardzo ciepło - chwalono warsztat aktorski studentów i wyśmienitą reżyserię, podkreślano "widoczne emocjonalne zaangażowanie młodych aktorów: (Der Tagesspiegel).

Projekt wspierany jest przez Senat Miasta Berlina oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. W ramach projektu, w październiku 2004, studenci Akademii Teatralnej prezentowali z Teatrze Studio w Berlinie Kartotekę Różewicza w reżyserii Wiesława Komasy. W najbliższych dniach studenci Transform Schauspielschule zagoszczą w Warszawie.

Wstęp wolny

Tadeusz Różewicz Białe małżeństwo

Przekład: Henryk Bereska

Reżyseria: Janina Szarek

Dramaturg: Prof. Dr Olav Münzberg

Choreografia: Dzidek Starczynowski

Oprawa sceniczna: Andre Putzmann

Muzyka: Michal Talma-Sutt

Występują: Jana Hoffmann, Natalia Herrera-Köhler, Marieke Kregel, Karolina Łodyga, Franca Merkel, Linde Nickel, Tanja Szczodyło, Alex Hartwig, Patrick Herion, Christian Rodenberg, Ivo Sachs, Torsten Schack, Karsten Zinser.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji