Artykuły

Gdańsk. Festiwal wiecznie młodych w Wybrzeżu

Temat wiodący tegorocznej edycji Festiwalu Wybrzeże Sztuki "Forever Young", zaczerpnięty ze znanego przeboju, wyraża pragnienie stare jak ludzkość - marzenie o wiecznej młodości. Temat ten także w sztuce obecny jest od wieków, ale nigdy dotąd nie był on tak aktualny jak dziś, gdy kult młodości stał się obowiązującą i powszechną religią.

Choć dominującym nurtem jest teatr, festiwal zmierza też w stronę przedsięwzięć interdyscyplinarnych (program prezentujemy obok). Otworzy go premiera "Ożenku" Nikołaja Gogola w reżyserii Adama Orzechowskiego i z udziałem znakomitych aktorów, nestorów gdańskiej sceny.

Na festiwalu pojawią się też gościnne spektakle z innych miast. Zobaczymy choćby "Szczęśliwe dni" z Teatru Dramatycznego w Warszawie ze znakomitymi rolami Mai Komorowskiej i Adama Ferencego, czy "Żar" z Danutą Szaflarską, Ignacym Gogolewskim i Zbigniewem Zapasiewiczem z Teatru Narodowego. W Gdańsku i na scenie teatru Wybrzeże spotkają się nestorzy i mistrzowie polskiego teatru, od lat współtworzący kształt gdańskiej sceny: Joanna Bogacka, Krzysztof Gordon, Krystyna Łubieńska, Wanda Neumann, Florian Staniewski, Stanisław Michalski i inni.

Aktorzy, których podziwiamy od tak dawna, a którzy wciąż zachwycają nas swym talentem, warsztatem i możliwościami - wiecznie młodzi - Forever Young.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji